Wpis z mikrobloga

To raczej słabo świadczy o waszej religii, skoro 60 minut lukrowania jest w stanie obalić 2000 lat wciskania ludziom tych bajeczek.


takie stwierdzenie jak to, że słabo o medycynie świadczy fakt, iż godzina lurkowania może kogoś przekonać do nieszczepienia dziecka.
Albo jak to, że ktoś odrzuci dowody naukowe nt eeolucji i jest zwolennikiem kreacjonizmu
  • Odpowiedz
@NiespodziewanyRezultatDekapitacji: no wlasnie nieprawda. Podejscie ateistyczne to podejscie naukowe. Moze bog istnieje a moze nie, dopoki tego nie udowodniono to nie uznajemy jego istnienia. To jest wlasnie podejscie naukowe. Ateizm to nie jest wiara w brak bogow. W nauce dopoki ktos nie udowodni swojej teorii to tez nie uznajesz ze jest prawdziwa.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: No i robisz ten sam błąd, który ja zrobiłem zanim mnie @Doman_60 nie poprawił. Ateizm jest brakiem wiary w istnienie bogów, a nie poglądem, że bogów nie ma. Nauka może któregoś dnia wykazać, że bogów nie ma (lub są), ale to nie ma większego znaczenia, bo ateizm to brak wiary.

Ateizm to nie jest wiara w brak bogow.


Wiara w brak bogów (jak to brzmi) to antyteizm.
  • Odpowiedz
@NiespodziewanyRezultatDekapitacji: cytujac samego siebie:

Moze bog istnieje a moze nie, dopoki tego nie udowodniono to nie uznajemy jego istnienia. To jest wlasnie podejscie naukowe. Ateizm to nie jest wiara w brak bogow. W nauce dopoki ktos nie udowodni swojej teorii to tez nie uznajesz ze jest prawdziwa.

Wiara w boga to tak jakbys wymyslil matematyczne stwierdzenie bez zadnych dowodow i wmawial wszystkim ze to prawda.
  • Odpowiedz
@NiespodziewanyRezultatDekapitacji: tak to jest jak sie lapie za slowka i zamiast wspolczesnej definicji ateizmu przytacza sie takie sprzed 300 lat. To nie jest zaden argument, to ostatnia deska ratunku kogos kto nie ma zadnego argumentu i nie udowadnia niczego, definicja ateizmu zmienia sie na przetrzeni lat, a juz tym bardziej setek lat.
Wpolczesni ateisci nie wyznaja pogladow ateistow sprzed 300 lat(chociaz moga oczywiscie miec takie poglady, to nie jest ruch religijny),
  • Odpowiedz