Wpis z mikrobloga

Witajcie. W końcu zdecydowałem, że oprócz czytania luźnych książek chciałbym się coś z nich ciekawego dowiedzieć. Tak żeby za x lat mieć jakieś pojęcie. Polecacie coś wartego uwagi? Nie wiem może na początek coś o przebiegu jakiejś wojny/powstania? Może coś popularnonaukowego związanego z przyrodą/kosmosem itp.? Jestem chłonny wiedzy, a na pewno coś ciekawego przeczytaliście ;)

#ksiazki #czytajzwykopem
  • 14
@Gremo: Bóg urojony - krytyka religii
Frans de Waal pisze ciekawe książki o malpach i ewolucji
Historycznie polecam "sprawiedliwi zdrajcy" o Wołyniu, o powstaniu warszawskim ciekawy jest wywiad rzeka ze Stanisławem Likiernikiem "made in Poland" bodajże, nie wiem co jeszcze może cie interesować
@Gremo no tak, ale to jest bardzo ogólne stwierdzenie. Są fantastyczne książki, które jednak zakładają, że czytelnik posiada pewną wiedzę ogólną, a są i takie (z reguły gorsze), które są przeznaczone dla kogoś zupełnie zielonego. Rozumiesz: książki o jakiejś konkretnej wojnie mogą wymagać od czytelnika ogólnego zorientowania w ówczesnej sytuacji politycznej, książka o ewolucji może zakładać, że zna się trochę na biologii itd.