Wpis z mikrobloga

Zacząłem się ostatnio interesować opaskami fitness i moje duże zdziwienie wywołało to, że lwia część z nich wymaga stałego połączenia z telefon podczas treningu - jak dla mnie taka opaska nie ma kompletnie sensu. Ile musiałbym wydać na taką, która pozwala na bieganie bez telefonu? Na co zwracać uwagę? Na pewno GPS, co jeszcze? Chciałbym mieć dostęp do historii moich treningów, wraz z umiejscowieniem trasy na mapie - tak jak w endomondo
#bieganie #sport
  • 4
@hooman: opaska to taki troche uposledzony gadzet. W zalozeniach chodzilo zeby nie byla wielka jak zegarek biegowy, mogla dzialac jako acivity tracker i takie bylo jej glowne zalozenie. Dlatego wiekszosc z nich pozbawiona jest modulu GPS i korzysta z tego z telefonu, czesc liczy dystans na podstawie akcelerometru.
Ogolnie jesli szukasz czegos w tym stylu z GPS, to nagle okaze sie ze zegarek biegowy mozna znalezc taniej i bedzie on o
@hooman: Kupowałem jakiś czas temu mamie Garmin Vivosmart HR+ (koniecznie z +, żeby był GPS). Dość fajna sprawa - liczy codzienną aktywność i sama przełącza się w tryb treningu.
Osobiście sam bym sobie nie sprawił, bo wolałbym za te pieniądze jakiś zegarek sportowy ale jak szukasz opaski to godna polecenia