Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jak została sfałszowana historia.
Dziś np mamy etap wybielania, fałszowania zbrodni Holokaustu, każdy na zachodzie myśli że to tylko Żydzi byli mordowani.. Na dodatek każdy gardzi prawa strona.
Więc jak to było w poprzednich wiekach? Skoro dziś niejako o zbrodniach z 2ws możemy się dowiedzieć z ust ludzi którzy ją przeżyli i skonfrontować to z fałszowaniem historii, to co z poprzednimi wydarzeniami? Dwa trzy pokolenia wstecz a nawet więcej. Ile z tego co wiemy tak naprawdę wydarzyło się zupełnie inaczej, bo ktoś tak zarządził i wprowadził dezinformacje w obieg? Ciekawi mnie ile zbrodni tak naprawdę zostało ukrytych, albo ile miało zupełnie inny przebieg. W tych czasach ciężko nawet szukać konkretnych źródeł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gownowpis #historia #drugawojnaswiatowa #przemyslenia
  • 8
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: Nie raz obiło mi się o uszy, że np. Jakobini fałszowali historię inkwizycji i ogólnie mocno koloryzowali wpadki i grzechy KK. Myślę, że fałszowanie historii było jest i będzie, bo wszystko zależy od punktu widzenia. Spójrz np. na Polskie i Rosyjskie spojrzenie na czasy dymitriady. Ze starszych przykładów poczytaj np. o donacji konstantyna, bo to oszustwo dość mocno namieszało w historii świata: https://www.salon24.pl/u/ryuuk/255173,najwieksze-oszustwo-swiata-donacja-konstantyna
  • Odpowiedz