Wpis z mikrobloga

Mirasy jaki sprzęt z laptok/ultrabook jesteście skłonni polecić?
ekran max 15 cali i skłaniam się ku mniejszym
ergonomiczny - dużo się przemieszczam
dysk ssd min 256GB
min 8GB RAM
Praca na baterii >6godzin
przeznaczenie - głównie prace biurowe + drobne obróbki filmów/zdjęć + multimedia głównie pod HDMI
podświetlana klawiatura (!)
Budżet ok 3500pln +/- 1000 pln jeżeli warto

Myślałem o Acer Swift 5 lub 7 - fajne nieduże sprzęty. Macie jakieś doświadczenie? Ostatniego Acera użytkowałem z 7 lat temu i to była katastrofa... coś się zmieniło w temacie?

#komputery #laptopy #sprzetkomputerowy
  • 7
@mnsp: Ja mam lenovo yoga 2 pro i polecam. Lekki, dotykowy, 8gb ram, jedyna wada to blyszczacy ekran. Bateria 6h? Moze jak 6h pracujesz biurowo na malej jasnosci ekranu. Srednio 3h na ogladaniu youtuba.
@mnsp: Nie wiem, czy to będzie wartościowa odpowiedź, ale niedawno kupiłem używanego Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2nd Gen za niecałe 2 koła. Jest rewelacyjny, lekki, szybki, bateria 4h normalnego użytkowania, 8GB RAM, dotykowy, matowy ekran. Polecam mocno.
@mnsp acer od kilku lat robi przyzwoity sprzet , a w tym budzecie juz bardzo przyzwoity. Jedynym minusem sa ekrany ktore zazwyczaj sa ciemniejsze niz konkurencji. Przejdz sie do jakiegos sklepu i zobacz czy Ci bedzie to odpowiadalo.
@mnsp: nie uzywalem, ale acer swift 3/5/7 slyszalem, ze sa bardzo fajne :) asus zenbook moze jakis, ale nigdy nie mialem z nimi do czynienia. Najlepiej przeczytaj recenzje kazdego modelu i tyle.