Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem a zupełnie się na tym nie znam :/

W piątek zaczął mi się zaiwszać komp, czarny ekran itd., jednostka dalej pracowała, pomagał tylko twardy rest. Taka zawiecha pojawiała się tylko przy przeglądarce, np. po 30 minutach, w War Thunderze wszystko cały czas działało bez problemów.
Zrobiłem format, problem nie zniknął, dalej się zawiesza ale okazało się dodatkowo, że ekran jest czarny, jednostka zawiesza się jakby na chwilę (szumy na głośnikach) po czym YouTube włączony w tle nadal działał i odpalał kolejne utwory - pytanie co to może być? Zawieszał się po formacie ze starymi sterownikami od karty i potem z nowymi tak samo. :/

Temperaturę sprawdzałem w tle przez Speccy i nic się nie działo... Robiłem test pamięci i nie wykrył błędów i teraz jestem w kropce :(

Procesor: Intel Core I7 3770 (bez K)
Grafika: nVidia GeForce GTX 760
Płyta główna: ASUS B75M-Plus
RAM: 8GB
Dysk: 1 Tera (z głowy nie pamiętam producenta)
Zasilacza niestety z głowy też nie pamiętam, mogę podac po 16

#pcmasterrace #komputery #pc
  • 7
@EverKalisz: Test dysku się przyda, ogólnie ciężko stwierdzić na 100 procent czego to jest wina, może być tak, że sprawność zasilacza w idle/przy małym workloadzie się #!$%@?ła i może GPU robić cyrki. Jak masz zasilacz inny to spróbuj.

Może też być wina zintegrowanej grafiki na procku, na którą może się przełączać komp jak nie grasz. Może zabierać potrzebną do działania przeglądarki pamięć, której potem brakuje (choć to nie powinno powodować zwiech).
@khurghan: @Amasugiru: Nie miałem czasu niestety wcześniej napisać.
Sprawa wygląda tak - OCCT nie wykazało błędów, podczas testów i grafy i zasilacza nie zawiesił się.
HD Tune też mi błędów nie pokazał...

W WarThunder też działa, tylko w trakcie działania samej przeglądarki łapie takie zawiechy (sprawdzałem IceDragon, Chrome, Firefox, Edge - wszędzie tak samo), ale jak test był odpalony w tle przeglądarki to znowu nic się nie działo... Może to