Wpis z mikrobloga

Murki, powiedzcie jak to możliwe, że zostałem oszukany na allegro otrzymując maila z oficjalnego adresu powiadomienia@allegro.payu.pl ?

Tytuł maila: Nowa wpłata od Kupującego xxxxxx
Treść: Witaj ziorkie (Ziorkie Ziorkie)!
Pamiętaj, że wszystkie automatyczne e-maile dotyczące przebiegu Twoich transakcji na Allegro i w Sklepach Allegro zawierają w nagłówku Twoje imię i nazwisko. Dotyczy to powiadomień o wystawionych przez Ciebie ofertach sprzedaży, dokonanych przez Ciebie zakupach "Kup Teraz!", wygranych przez Ciebie licytacjach oraz powiadomień z procesu zapłaty przez PayU. Jeśli otrzymasz takie powiadomienie niezaadresowane imiennie do Ciebie, nie odpowiadaj na nie.

PayU

Kupujący xxxxxx zapłacił Ci za zakupy przez PayU.

Aktualne dane do zrealizowania wysyłki znajdziesz na karcie płatności w zakładce Moje Allegro > Moja Sprzedaż > PayU: Lista wpłat od Kupujących.
Możesz dokończyć transakcję i dostarczyć przedmiot (przedmioty).

Postąpiłem zgodnie z instrukcją, dokończyłem transakcję i dostarczyłem przedmioty. Wpłaty na koncie PayU ani widu ani słychu. Jakieś pomysły? Przy okazji powiedzcie mi od ilu złotych można zgłaszać coś na policję ;)
#allegro #oszustwo #steam
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziorkie: adres FROM, a raczej nazwa w adresie FROM to nie wszystko. Ważne z jakiego serwera przyszło. Generalnie zawsze sprawdza się wpłaty fizycznie na koncie PayU.
  • Odpowiedz
@ziorkie: Można oszukać serwisy mailingowe wciskając spreparowane maile w protokół danej strony z nagłówkiem z innej... (W Techbazie tak śmieszkowaliśmy sobie z nauczycieli)
Na stronce tutaj możesz coś takiego choćby zrobić w 5 minut...
  • Odpowiedz