Wpis z mikrobloga

Murki, powiedzcie jak to możliwe, że zostałem oszukany na allegro otrzymując maila z oficjalnego adresu powiadomienia@allegro.payu.pl ?

Tytuł maila: Nowa wpłata od Kupującego xxxxxx
Treść: Witaj ziorkie (Ziorkie Ziorkie)!
Pamiętaj, że wszystkie automatyczne e-maile dotyczące przebiegu Twoich transakcji na Allegro i w Sklepach Allegro zawierają w nagłówku Twoje imię i nazwisko. Dotyczy to powiadomień o wystawionych przez Ciebie ofertach sprzedaży, dokonanych przez Ciebie zakupach "Kup Teraz!", wygranych przez Ciebie licytacjach oraz powiadomień z procesu zapłaty przez PayU. Jeśli otrzymasz takie powiadomienie niezaadresowane imiennie do Ciebie, nie odpowiadaj na nie.

PayU

Kupujący xxxxxx zapłacił Ci za zakupy przez PayU.

Aktualne dane do zrealizowania wysyłki znajdziesz na karcie płatności w zakładce Moje Allegro > Moja Sprzedaż > PayU: Lista wpłat od Kupujących.
Możesz dokończyć transakcję i dostarczyć przedmiot (przedmioty).

Postąpiłem zgodnie z instrukcją, dokończyłem transakcję i dostarczyłem przedmioty. Wpłaty na koncie PayU ani widu ani słychu. Jakieś pomysły? Przy okazji powiedzcie mi od ilu złotych można zgłaszać coś na policję ;)
#allegro #oszustwo #steam
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie dostałem maila od allegro...

Sprzedałeś przedmiot Użytkownikowi bez pełnej aktywacji, którego konto zostało właśnie zablokowane.


Jest to próba wyłudzenia. Możesz otrzymać sfałszowane potwierdzenie przelewu lub powiadomienie z PayU. Jeśli nie odnotowałeś wpłaty na swoim koncie PayU, prosimy, abyś nie wysyłał przedmiotu. Pamiętaj, że rozpoczęcie płatności nie jest równoznaczne z dokonaniem wpłaty. Upewnij się, że płatność ma status ,,Zakończona".

Jak
  • Odpowiedz
@ziorkie wystarczył jeden telefon (on nie wysłał przedmiotu) i gość pewno sprawa w sądzie

Jak ty go pozwiesz o oszustwo to zwraca ci się to x krotnie, warto.

Oni na pewno postępowanie mu zrobią z automatu za podszywanie

Jaka wartość sprzedawanego przedmiotu
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jeszcze, czy to, że nagrywają rozmowy może mi pomóc? Babka od payu mi powiedziała przez telefon, że mail jest prawdziwy, a rozmowy są nagrywane, czy jest szansa, że zabuli z wlasnej kieszeni za wprowadzenie w błąd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ziorkie: Tak to jest jak sie nie sprawdza na stronie czy faktycznie wplata dokonana. Bierz dowody, drukuj i na policje zamiast na mirko. Program Ochrony Kupujacych nie wchodzi w gre bo jestes w tym momencie sprzedawca wiec od allegro nic nie oczekuj. Jak goscia znajada to dostanie komornika albo splaci. Szanse na odzyskanie sa, ale jak juz to i tak troche to potrwa :P
  • Odpowiedz