Wpis z mikrobloga

Paypal+Gearbest+Polski kupujący = Cyrk.
TL;DR Za uszkodzony sprzęt nie dostanę zwrotu chyba, że wyślę go na swój koszt, a chodzi o słuchawki za 30$.

Kupiłem u nich EP51 i przyszły z uszkodzoną baterią działającą 1/3 czasu i padającą gdy są wyłączone. Kosztowały około 30$, z punktami dałem lekko ponad 22$. Gearbest zaproponował 10$ zwrotu. Spór na paypalu z roszczeniem - paypal chce żebym je odesłał na własny koszt i dostanę zwrot tych 22$. Czuję się delikatnie wyruchany, ale chyba musieli mieć ostatnio dużo zgłoszeń od cebulaków że taki werdykt zapadł. Kusi jeszcze chargeback, ale chyba nie chce mi się szarpać z nimi. Ogółem proponowałem odsyłkę moich na koszt paypala/GB i żeby mi wysłali sprawne, żebym jak normalny człowiek miał sprawny towar za cenę, którą zapłaciłem, ale no niestety czasy kiedy paypal był batem na sklepy chyba powoli mija.
#gearbest #banggood
  • 7
@xDrope PayPal ma program zwrotów kosztów wysyłki więc nic nie tracisz, to że napisali na swój koszt niczego nie zmienia bo i tak możesz z tego skorzystać. Robiłem tak parę razy.

Ostatnio też do mnie EP51 przyszły ale problem był z BT, zgłosiłem DOA i dostałem 100% zwrotu.

ale no niestety czasy kiedy paypal był batem na sklepy chyba powoli mija.


Skorzystaj z tego co napisałem i nie pisz głupot ( ͡
@psposki: @Andczej: Wiem, że ma program zwracania za odsyłki, jednak w sporze mam "Odpowiadasz jednak za pokrycie kosztów wysyłki oraz opłat manipulacyjnych.". Czyli i tak kwalifikuje się to do zwrotu? Dobra, to spanikowałem trochę - do tej pory niczego nie musiałem odsyłać jak było walnięte. Czyli walnąć to paczką z trackingiem pocztą polską i im to gdzieś zgłosić w PP?

PS co to DOA? ( ͡° ͜ʖ ͡
@xDrope kilka razy tak miałem, zwróciłem się potem o zwrot i go dostałem, program ochrony i program zwrotów kosztów działa niezależnie od siebie

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/refunded-returns

1. Aktywujesz program zwrotu kosztów 
2. Odsyłasz towar najlepiej poleconym 
3. Robisz zdjęcia: 
- paczki przed wysłaniem zaadresowanej
- potwierdzenia nadania z trackingiem (ta kartka z adresem twoim i chińczyka)
- paczki z trackingiem (jeśli dasz rade na poczcie)
4. Wypełniasz na stronie formularz (3 minuty roboty) i
@xDrope możesz odesłać poleconym priorytetowym lub z deklarowana wartością, w tym przypadku wysłałbym zwykłym poleconym priorytetowym, raczej zmieścisz się do 20-30zl

Wrzucasz w kopertę, adres na front i elo
@Andczej: Czyli spanikowałem i szkoda tylko moich punktów, bo już zastanawiałem się nad sensem odsyłania jakbym miał ze 30zł wysyłka + 8$ z punktów stracić. No nic, dzięki za ratowanie mi tyłka po raz kolejny ( ͡ ͜ʖ ͡)