Wpis z mikrobloga

Zainteresowałem się kryptowalutami kilka tygodni temu. Czytałem trochę o technologii, sprawdzałem projekty, które za nimi stoją i doszedłem do jednego wniosku. Wszystkie kryptowaluty są g---o warte. Nie służą kompletnie do niczego. Są jedynie narzędziem spekulacji. Korzystają na nich wyłącznie lepsze cwaniaki, którzy wykorzystują pompy na giełdach, same giełdy i oczywiście kantory. Poza tym firmy, które poprzez ICO zbierają fundusze na niby nowy innowacyjny projekt, a ostatecznie wypuszczają byle co (albo i nie) i zawijają się na Seszele. Przeciętny człowiek nie ma z nich żadnego pożytku. Kiedyś przynajmniej można było szybko, tanio i anonimowo kupić sobie za takiego BTC d---i, a teraz? Dramat.
#kryptowaluty
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bT4tgL: bo jeśli zaczną gadać to stracą potencjalny zarobek w przyszłości. Mamią furami kupionymi za bitkojnowe i życiem na wysokim poziomie ze spekulacji. Piękna wizja, nie? Z tej wizji żyją. Do czarnych interesów w darknecie używa się innych form płatności, ale nie pytaj jakich. BTC nie jest anonimowy, po prostu wcześniej nie było wiedzy jak portfel powiązać z człowiekiem.

Jeśli popatrzysz na inne instrumenty czy produkty finansowe pod tym kątem
  • Odpowiedz
@noisy: Wymień jakieś nazwy. Znalazłem 3, które wydają mi się sensowne. Pierwszy projekt zniknął z sieci po zebraniu 20kk eur z ICO. Pozostałe dwa jeszcze nie funkcjonują.
  • Odpowiedz
@bT4tgL: Typowe piramidy finansowe. Zauważ jakie community jest bardzo pomoc, ile stron z poradnikami, ile ludzi poswieca mase czasu zeby tylko cie namowic do kupna, wtedy cena rośnie i oni zarabiają. Chinczycy w tym czasie zacieraja raczki i licza miliony, rozmyslając czy dzisiaj nadal pompowac cene, czy moze wprowadzac nowego altcoina. Najbardziej mnie smieszy jak ktos klamie o duzej adopcji, biorac pod uwage jak dlugo BTC jest na rynku to
  • Odpowiedz
@bT4tgL: a czego ty sie spodziewales? Wszystkie te altcoiny to syf do w-----------a. Liczy sie tylko BTC i tylko BTC bedzie sie liczyl na dluzsza mete. Cale to scierwo predzej czy pozniej zniknie, z tym Ethereum nawet nie wiem jak bedzie, bo tyle razy bylo kradzione z tego ze szkoda gadac.
  • Odpowiedz
@bT4tgL: poczytaj więcej ;). Waves. Zdecentralizowana giełda, której nie zamkną i na którą nie przelewa się tokenów, więc są w twoim portfelu cały czas. Współpraca z burger kingiem, wieloma dużymi firmami, tworzenie tokenów dla laików, dużo dużo więcej. Wiele krypto ma pojedyncze funkcje ale jesli ktos z nich korzysta to wystarczy, a reszta to jak zwykle spekulacja.
  • Odpowiedz