Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie zawsze jak na tych wszystkich fejsowych grupach o urządzaniu mieszkania, mamuśki burzą się o tv w pokoju dzieciaka. Przecież takie tv w porównaniu z contentem na polskim youtubie, który dzieciakom ryje mózg, jest niczym. Ale pamiętajcie mirki, tv w pokoju dzieciaka to największe ZŁO. (ʘʘ)
#takietam
Pobierz kicioch - Rozwala mnie zawsze jak na tych wszystkich fejsowych grupach o urządzaniu m...
źródło: comment_CehAcuAJvTqu0pyrH2MnD16deusqBtEz.jpg
  • 12
@kicioch: http://www.focus.pl/artykul/o-mozg-trzeba-dbac-nieustannie

"Stymulujące zajęcia w czasie wolnym mogą znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się objawów alzheimera – wynika z badań przeprowadzonych przez Yaakova Sterna na Columbia University. Każdy dodatkowy rodzaj aktywności obniżał ryzyko o 8 proc. Najczęściej uwzględnianymi w badaniach czynnościami były: czytanie książek lub gazet, pisanie maili, granie w gry i rozwiązywanie łamigłówek. Jedyną aktywnością, która łączy się z gorszym funkcjonowaniem mózgu, jest oglądanie telewizji. Wykazano to np. w badaniu śledzącym
@neib1: Ja nie mówię, że oglądanie tv jest dobre. Bardziej mi chodzi o to, że niektóre matki dostają ataku nerwicy jak widzą telewizor w pokoju (nieswojego) dziecka, gdzie nie mają zielonego pojęcia czy ile ten dzieciak tej telewizji tak naprawdę ogląda. Dodatkowo takie matki zazwyczaj uważają tv w pokoju dzieciaka za obłęd, tym samym wciskając swoim dzieciom smarfony w ręce.
Takie hejtowanie tv dla samego hejtowania.
@kicioch: W sumie to nie wiem czy ta pani wciska dziecku smartfona w ręce. Podejrzewam, że częściej jednak dzieci z tabletami to dzieci osób, które przyzwalają na TV. Nie wiem w sumie do końca, ale czy nie tworzysz trochę chochoła?
Musielibyśmy wiedzieć czy matki antytv częściej przyzwalają na smartphony czy rzadziej niż protv wg mnie, a podejrzewam, że rzadziej.
@neib1: Nie odnoszę się tylko do tego przypadku bo grupach już trochę siedzę i zazwyczaj wchodzę w dyskusję z takimi mamami i w smarfonach czy tabletach nic złego nie widzą. Nie zawsze tak jest oczywiście i też się zdarzają przypadki takie jak piszesz, gdzie mama jest przeciwnikiem wszelkiej elektroniki, ale czasem jest tylko tak, że po prostu nie uznaje tv w pokoju dziecka, natomiast telefon to przecież nic złego bo to