Wpis z mikrobloga

#halflife #halflife3 #gry #gorzkiezale #valve
Teoretycznie fakt, że pokazano nam historię z Epizodu 3 nie zmienia wiele, bo od lat wiadomo było, że Valve już nie jest tą samą firmą co kiedyś, ale jakoś tak teraz wszyscy dopiero możemy dogłębnie odczuć, że nasze Valve, jako deweloper jednych z najlepszych gier na rynku, jest już martwe. Jak można było zmarnować taki potencjał? Zamiast Half Life 3, Portal 3, nawet Left for Dead 3 czy jakiegoś nowego, ciekawego IP, dostaliśmy nową grę karcianą do Dota 2, nowe czapki do TF2 (stworzone oczywiście przez moderów, bo w Valve już nikomu się nie chce niczego samemu robić) i tak dalej. Aż mi słów brakuje żeby opisać jak bardzo ta firma upadła w moich oczach. Nie produkują już gier, a usługi.

I niby nie ma w tym niczego aż tak złego, bo wiadomo, że "tak działa wolny rynek" i wszyscy więksi w tej branży myślą tylko o mamonie, ale po prostu jak pomyślę sobie, że firma produkująca przez lata fantastyczne, posiadające dusze gry, nagle jest niczym więcej aniżeli maszynką do robienia pieniędzy, to robi mi się zwyczajnie smutno.

A niech się udławią tymi skrzynkami i czapkami, z przykładu dla innych firm na rynku stali się uosobieniem najgorszych rzeczy, jakie spotkały branżę.
Pobierz Sad_Statue - #halflife #halflife3 #gry #gorzkiezale #valve 
Teoretycznie fakt, że po...
źródło: comment_8Cl9k4RnYtMxjWStSTkC9nRJyvY1FH2K.jpg
  • 5
@Refusek: Nie przesadzajmy, to nie jest przypadek Duke'a Forever. To nie jest tak, że przez te 10 lat nam wkręcali jak świetna będzie ta gra i że cały czas jest w produkcji, więc będzie niesamowita. W pewnym momencie w ogóle przestali o niej gadać. Ja nie mam żadnych specjalnych oczekiwań co do HL3. Nigdy nie miałem @Niekompilka: Mi nie chodzi tak naprawdę o konkretnie Half Life 3 albo Portal 3.