Wpis z mikrobloga

@Kafarov: O rety, ciężko to zliczyć. Na tym save 46, ale to niedawno zaczęta NG+, wcześniej koło 130, ale to było już szóste podejście do gry, a stare save mam zarchiwizowane i nie chce mi się specjalnie sprawdzać, ale w sumie pewnie coś koło 400-500 h. Obecnie gram bez minimapy (właściwie to w ogóle z wyłączonym interfejsem) i do mapy głównej muszę zaglądać tylko co jakieś pół godziny, a do
  • Odpowiedz
@Kafarov:

Mechanika:

[Enhanced Edition](http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2521/?), praktycznie przebudowuje rozgrywkę wprowadzając nowe wyzwania i zwiększając immersję, ale też pozwala wyłączyć każdą wprowadzoną zmianę z osobna w menu. Zwiększona agresja przeciwników, wszystkie obrażenia do przyspieszenia walki, warzenie eliksirów przy ognisku, animacje nakładania olejów na ostrze czy picia eliksirów i jedzenia, przebudowa niektórych umiejętności
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: Dzięki Mirku za taką odpowiedź. Na pewno wezmę pod uwagę te mody, gdy będę się brał na nowo za wiedźmina. No i gratuluję sukcesu Twojej modyfikacji, pozdrawiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: widzę, że lubisz mody graficzne, takie niekonfliktowe tylko na grafikę. Parę z nich mam, parę innych dograłem, mimo że nie grałem w W3 od ładnych wielu miesięcy. Zamierzam wrócić z przytupem i z mega modami graficznymi.

To ja od siebie dorzucę:
[Extended View Distance](http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1672/?) - jak nazwa wskazuje lepiej sobie radzi z renderowaniem odległych scen
[Increased LOD](http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/949/?) - podobnie jak wyżej. Dobrze się uzupełniają.
[Volumetric Clouds over Skellige](http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1302/?) - dodaje na Skellige chmurki w 3D które występują
  • Odpowiedz
@Atexor: Faktycznie fajny ten reshade w połączeniu ze STLM, pograłem trochę i paleta kolorów przypomina mi Wiedźmina 2, w lasach w zasadzie jest to taka różnica, że po prostu inaczej, natomiast w lochach itd., które w dwójce były IMHO bardziej klimatyczne, wygląda to znacznie lepiej. Chociaż lense flares trochę przegięte.

No, ale otwarty teren gdzie drzewa nie zasłaniają też niczego sobie teraz wygląda.
HpALc_9000 - @Atexor: Faktycznie fajny ten reshade w połączeniu ze STLM, pograłem tro...

źródło: comment_W2xgxV5TJX4D6ISi4JjodmAMqyJHqyHU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: Wspominałeś o STLM. Chciałem go używać, ale jest jakiś zepsuty, nie miałem w ogóle tych promieni światła. Tylko gołe, okrągłe słońce... i wiele ludzi to pisało. To miałeś na myśli?

Ten Reshade najlepiej widać w Toussaint. Bardzo przypomina Toskanię. Nadal jest kolorowo i uroczo, ale naturalniej.
  • Odpowiedz
Tylko gołe, okrągłe słońce... i wiele ludzi to pisało. To miałeś na myśli?


@Atexor: Nie, bezpośrednie źródła światła są ładne, tylko np. z pochodni czy umierających zjaw poziome flary są zbyt intensywne, trochę jak w filmach Abramsa. Ale w zasadzie w W2 było to samo.
No i czasem pojawiają się na kamerze jakieś niebieskie refleksy całkiem z tyłka.
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: a to możliwe, że wina STLM. U mnie on dziwnie działał i miałem te okrągłe skońce (bez blooma). Widocznie naprawili. Akurat światło pochodni uwielbiałem z tym modem. Oraz tych "palenisk" na węgiel w Novigradzie. Jak chodziłem nocą to miały właśnie bardziej przytłumiony kolor.

W sumie korzystasz z modów co robią noc ciemniejszą? Ja jednego próbowałem (jedyny zgodny z moją wersją gry), ale gdy nadchodziła noc to chmury były błękitno-białe.
  • Odpowiedz
W sumie korzystasz z modów co robią noc ciemniejszą?


@Atexor: W zasadzie to ta powyższa mieszanka modów już i tak robi noc trochę za ciemną, dobrze, że w Enhanced Edition można przywołać efekt kota na zawołanie i wyłączyć w każdym momencie zamiast pić eliksir.

Kurde, szkoda że przeszedłem Wiedźmina na niemalże wszystkie możliwe sposoby, bo zagrałbym znowu ale taka frajda już nie będzie. Chyba, że z patrzenia na wirtualne góry,
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: na to też nie mogłem się zmusić. Poza tym za dużo roboty, aby to zrobić. Wyczerpanie wszystkich opcji dialogowych z misjami Barona zajęło mi 2 dni. A sama gra ponad 700h :D
  • Odpowiedz
@HpALc_9000: mógłbyś podać bebechy kompa i rozdziałkę na jakiej gra chodzi? Bo zastanawiam się nad kupnem kompa i mam wybór pomiędzy mało kasy i spoko monitor - w budżecie
i 21:9 curved 60kl/s 120Hz, z #!$%@? i7 i 1080 za pieniądze za najbliższe 2 lata i całe pozostałe (przesadzam)
A na Twoich zdjęciach wygląda całkiem fajnie. ;)
  • Odpowiedz