Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektroda #lutowanie Chcę kupić sobie w końcu jakieś stacje lutownicze - grot i hotair. Myślę że jako osobne urządzenia bo hotair rzadko będzie używana to po co ma mi przewód się pałętać. Co sądzicie o tych (jakiś pomysł czym się różnią w ogóle?):
WEP 937BD+
WEP 939D
a hotair:
WEP 858D

z 2w1 wpadły mi w oko te:
WEP 872D+
WEP 898BD+
cenowo wychodzi w sumie podobnie - no ale nie da się odłączyć dyszy hotair i trzymać w pudełku jak niepotrzebna.

Pomożecie w decyzji? Czy może inne modele? Ale już kręćka dostaję od szukania i przeglądania cały dzień :P
  • 13
@atehxx: WEP939D sobie daruj, korzystałem z tego i mocno nie polecam :)
Wgl jak pytasz o takie rzeczy to musisz zawołać @Pan_Slon nie znam drugiej osoby z takim pojęciem o sprzęcie jak on :)
@atehxx: wszystko to gowno nie warte moich pieniedzy, druga sprawa co jest do wszystkiego jest do niczego. jak padnie hot to kobla dziala bo jest osobnych urzadzeniem, wymieniasz jedna rzecz a nie calosc i nie masz nic ;)
Witam szanownego zareklamowanego i wychwalonego @Pan_Slon ;) No a masz coś wartego polecenia? Jak pisałem wyżej - raczej jako osobne urządzenia. Chciałbym wydać jakieś 300zł chyba że za niewiele więcej można mieć wiele lepiej - z tym, że jakoś wiele lutowania nie planuję - ale i tak lubię mieć coś nie badziewnego :P.
@atehxx: Z grotowych jeżeli jesteś entuzjastą-hobbystą rozważyłbym TS-100 z Chin. Bardzo mało miejsca zajmuje i dostajesz sprzęt z dokumentacją online , recenzja na yt. Można lutować nawet z gniazda USB, ale wadą jest, że trzeba mieć zasilacz i najlepiej 24V, aby mieć max mocy ( chyba 75W). Jeśli nie to zhaoxin lub inny chińczyk z serii 936 (posiadam i wciąż używam):

Natomiast 858 z hotairów na wykopie był właśnie polecany i
S.....o - @atehxx: Z grotowych jeżeli jesteś entuzjastą-hobbystą rozważyłbym TS-100 z...
@SIr_Kakao: Ciekawe to TS-100, pooglądam.
Hotair się przyda - planuję część elementów robić w SMD i podoba mi się motyw pasta lutownicza + hotair.
A co przez niewiele lutowania rozumiem to 1-2 płytki w miesiącu - także w pracy.
@atehxx: Na PT936 (WEP i Yihua) zarobiłem 5-cyfrowe sumy i to "gowno" ciągle nie chce się zepsuć, a mam 3 kupione, żeby nie musieć grotów zmieniać. 99,5% elementów zalutowane bez żadnych problemów. Większe trzeba było dłużej grzać i to jedyny minus. A tu masz 75W i PID, więc takie problemy nie wystąpią. Tylko pytanie, czy będzie tak trwała jak wersje analogowe.
TS-100 jak nie dostaniesz grotów w PL, to sobie daruj
@Sektro: O witaj, twój komentarz sprzed 2 tygodni o 936 to mam specjalnie zapisany jako polecana stacja :P Na tym bazowałem, a wydaje mi się że te co znalazłem powinny być jeszcze trochę lepsze (w każdym razie mocniejsze - szybsze nagrzewanie i trzymanie temp). Rozumiem że wg Ciebie można je spróbować - jestem w stanie zaryzykować którąś z nich zamiast 936dh która była na mojej wish-liście ;).
Za nic nie mogę
@atehxx: Mam jedną "żółtą" stację niby 75W (na komparatorze, bez procesora), na której panelu jest dokładnie ta sama grafika "Heat recovery graph" co na tej, którą podałeś na górze i nie ma różnicy w lutowaniu w porównaniu do zwykłej PT936, a w środku jest ta sama elektronika. Być może kolba jest mocniejsza, tego nie sprawdzałem.
Dlatego jak widzę takie żółte wynalazki, to byłbym ostrożny w zapewnieniach i najlepiej spytał Hotair.pl czy
@Sektro: No właśnie nie rozumiem skąd to "50W" na samym dole opisu, bo wyżej 30 razy piszą o 75W. Na ich allegro nie mają tego dopisku "50W". Zwariować można -.-'

Z HotAir z kompresorem miałem do czynienia - kolega z pracy ma takiego WEPa 2w1, faktycznie głośne i zniechęcające.