Wpis z mikrobloga

#poznan

Mirki, potrzebuję pomocy. Mieszkam w Wawie, dostałem ofertę przeniesienia się do centrali firmy w Poznaniu. Byłem tam raz w życiu 3 dni i miasto jak dla mnie rewelacyjne. Minus jest taki, że totalnie nie znam tam nikogo. Ale z drugiej strony, sytuacja życiowa jest taka, że też mnie w stolicy nic nie trzyma. Druga sprawa, jakie są koszty życia? jestem singlem, zarobki około 4k-5k netto.
  • 23
  • Odpowiedz
@joolekk: Z czasem myślę, że więcej, bo 4k to podstawa plus prowizja którą rozkręcam z miesiaca na miesiać.
Nie, jak się nie zdecyduję mogę zostać w wawie. Chciałbym na początku wynająć pokój i starać się odkladać 500-1000 zł
  • Odpowiedz
@cbass: NA SPOKOJNIE:
pokój 800 zł
kawalerka: 1500 zł

wszystko w spoko standardzie i lokalizacji, oczywiście na spokojnie, jak chcesz tyle przeznaczyć, zawsze znajdziesz taniej, ale tu już trochę trzeba się nagimnastykować
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Max jestem w szoku. Duży fajny pokoj w tej dzielnicy znalazłem za 700 zł all in. W stolicy place za taki 1000...
  • Odpowiedz
@cbass: Ja akurat siedzę w Poznaniu i dużo jeżdżę do stolicy. Mieszkania (kupno, wynajem) są zdecydowanie droższe w stolicy. Zakupy (jedzenie, chemia) i komunikacja miejska (miesięczny) podobnie. Imprezy nie wiem, bo nie moje klimaty, ale myślę że ciut tańsze w stolicy Wielkopolski. Ogólnie niestety trafiłeś na nieciekawy okres bo tęczowy jasiu strasznie utrudnił poruszanie się po mieście samochodami. Teraz jest też milion remontów. Jest tak źle, że niestety autem jeździ
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Max wstępnie pokoj znalazłem jakieś dwa kilometry od firmy więc myślę że z dojazdem nie będzie tragedii. Trochę dygam mirki ale równie mocno się jaram :)
  • Odpowiedz
@Max: ale z opowieści znasz, czy gdzie jeździsz? ;) bo ja codziennie królowej Jadwigi - Rondo Rataje i mimo remontu jest bardzo sprawnie
  • Odpowiedz