Wpis z mikrobloga

#poznan

Mirki, potrzebuję pomocy. Mieszkam w Wawie, dostałem ofertę przeniesienia się do centrali firmy w Poznaniu. Byłem tam raz w życiu 3 dni i miasto jak dla mnie rewelacyjne. Minus jest taki, że totalnie nie znam tam nikogo. Ale z drugiej strony, sytuacja życiowa jest taka, że też mnie w stolicy nic nie trzyma. Druga sprawa, jakie są koszty życia? jestem singlem, zarobki około 4k-5k netto.
  • 23
  • Odpowiedz
@joolekk: Z czasem myślę, że więcej, bo 4k to podstawa plus prowizja którą rozkręcam z miesiaca na miesiać.
Nie, jak się nie zdecyduję mogę zostać w wawie. Chciałbym na początku wynająć pokój i starać się odkladać 500-1000 zł
  • Odpowiedz
@cbass: NA SPOKOJNIE:
pokój 800 zł
kawalerka: 1500 zł

wszystko w spoko standardzie i lokalizacji, oczywiście na spokojnie, jak chcesz tyle przeznaczyć, zawsze znajdziesz taniej, ale tu już trochę trzeba się nagimnastykować
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Max jestem w szoku. Duży fajny pokoj w tej dzielnicy znalazłem za 700 zł all in. W stolicy place za taki 1000...
  • Odpowiedz
@cbass: Ja akurat siedzę w Poznaniu i dużo jeżdżę do stolicy. Mieszkania (kupno, wynajem) są zdecydowanie droższe w stolicy. Zakupy (jedzenie, chemia) i komunikacja miejska (miesięczny) podobnie. Imprezy nie wiem, bo nie moje klimaty, ale myślę że ciut tańsze w stolicy Wielkopolski. Ogólnie niestety trafiłeś na nieciekawy okres bo tęczowy jasiu strasznie utrudnił poruszanie się po mieście samochodami. Teraz jest też milion remontów. Jest tak źle, że niestety autem jeździ mi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Max wstępnie pokoj znalazłem jakieś dwa kilometry od firmy więc myślę że z dojazdem nie będzie tragedii. Trochę dygam mirki ale równie mocno się jaram :)
  • Odpowiedz
@Max: ale z opowieści znasz, czy gdzie jeździsz? ;) bo ja codziennie królowej Jadwigi - Rondo Rataje i mimo remontu jest bardzo sprawnie
  • Odpowiedz