Wpis z mikrobloga

2 922 - 1 = 2 921

Tytuł: Wywieranie wpływu na ludzi: teoria i praktyka
Autor: Robert B. Cialdini
Gatunek: psychologia
★★★★★★★

Pomimo 7/10 uważam, że dla zainteresowanych tematem to jest taki must read. Podobno to podręcznik używany na uniwersytetach w USA, zapoznaje z dość podstawowymi ale i codziennie używanymi przez każdego, często nieświadomie, metodami kontaktu z ludźmi(reguła wzajemności, niedostępności, zaangażowania i kilku innych). Także uprzedzam, to nie jest jakiś skomplikowany podręcznik o podstępnej manipulacji! Autor to profesor psychologii, który sam zatrudnił się jako sprzedawca by obserwować najlepszych.
Mocną zaletą książki jest masa przykładów z życia oraz solidne poparcie przez autora tez badaniami z psychologii społecznej. Przy lekturze miałem wrażenie, że upływ czasu sprawił, iż wiele z nich zostało zapomniane.
Wada jest taka, że książka ma jakieś 20 lat i pewnie psychologia społeczna poczyniła istotne postępy. Chętnie przeczytałbym coś co jeszcze mocniej eksploruje temat (czekam na propozycję). Druga wada to błędy w tłumaczeniu. Napotkałem takie kwiatki jak: "ytuł oryginału" czy "na prawdę". Razi.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
damian713 - 2 922 - 1 = 2 921

Tytuł: Wywieranie wpływu na ludzi: teoria i praktyka...

źródło: comment_C3vlnZmT1XDCBmU2ob5UWc61X9mMwiv3.jpg

Pobierz
  • 2
@damian713: Nie jestem pewnie czy znajdziesz coś na takim poziomie bo w sumie z wypowiedzi w pierwszym rodziale jest wspomniane że nie ma podobnych książek do tej bo powstają głównie dla akademii by profesorowie mogli się klepać po plecach i sobie gratulować. Cialdini zrobił coś dla niedzielnego czytacza wstęp i ostrzeżenia przed wywieraniem wypływu.