Wpis z mikrobloga

Pytanie do komputerowców informatyków #komputery
Mam dość starego laptopa, który wolno działa. Latanie myszką po pulpicie jest płynne, oglądanie filmów z dysku również, ale oglądanie filmów na niektórych stronach jest już koszmarem. Youtube też potrafi się zaciąć. Przykładowo aby zapauzować albo włączyć film, muszę kliknąć w ikonkę stop/włącz i poczekać kilka sekund na reakcję.
Ostatnio był u mnie komputerowy spec. Doradził mi, że najszybszym sposobem na przywrócenie laptopa do szybkiego życia będzie zainstalowanie windowsa od nowa. Zainstalował go ponownie, ale teraz znowu jest to samo.

Dzisiaj przyniosłam go do pracy, oddać na chwilę w ręce firmowego informatyka, jednak zrobił sobie wolne ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Cała nadzieja w Wykopie. Czy jest jakieś inne rozwiązanie oprócz zakupu nowego laptopa aby komputer nie zacinał się?

#laptopy #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #technologia
  • 24
@Agatk: Skoro oglądanie z dysku płynne, ogólna praca płynna, a oglądanie filmów na stronach działa wolno to znaczy jedno - procesor pewnie nie daje rady z flash playerem, odtwarzaniem w html5. Sprawdź użycie procesora podczas np. oglądania youtube i odtwarzając jakiś film z dysku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Arkatch: @nonickname: Kupię dysk - co dalej? Nie mam bladego pojęcia, jak się wymienia dysk. Jest możliwość, aby jakoś komputerowiec zrobił to u mnie? Czy może zrobić to tylko jakiś serwis?

@super_tux: to brzmi jak dobra rada, gdybym wiedziała jak sprawdzić użycie procesora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Niewierny_Mops: sam zaproponował, więc nie myśl, że wysługuję się innymi ;)

@frutson: @dave8: darzę go
Pobierz Agatk - @Arkatch: @nonickname: Kupię dysk - co dalej? Nie mam bladego pojęcia, jak si...
źródło: comment_h3c2SCoMqsBDK8vlie6gWFhy9jO4LhII.jpg
@Agatk: Przede wszystkim dodatkowe przynajmniej 2 gb ram. W obecnych czasach przeglądarka wciąga ponad giga.

HP Pavilion dv6000 <---- sprzedaj to za grosze póki działa. Ta seria cierpiała na chroniczne odklejanie się chipsetów.
@Agatk: Sprawdzić możesz uruchamiając menedżer zadań, na pasku startu w wolnym miejscu prawym przyciskiem myszy i powinna być opcja menedżer zadań, a jak nie to ctrl + alt + delete i tam bedziesz miała do wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Agatk: W zakładce perfomance będziesz miec wykres użycia. Miej to włączone, zminimalizowane. Odpal coś na youtube i przywróc to okno i patrz czy będzie lecieć na 100%. Jak tak, to po prostu ten sprzęt już nie ogarnia i trzeba zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)