Wpis z mikrobloga

Kuchisake onna (口裂け女 "Kobieta o rozciętych ustach") Bardzo znany upiór z japońskiej miejskiej legendy, jednak pierwsze wzmianki o nim pochodzą z epoki Edo. Kuchisake onna zalicza się do onryō, rozgniewanych dusz (głównie kobiecych) powracających do świata żywych, aby mścić się za dawne krzywdy. Yokai ten przybierał postać kobiety zasłaniającej twarz, najczęściej rękawem kimona lub szalem. Demon zaczepiał ludzi nocą i pytał "Czy jestem piękna?". Jeśli przyszła ofiara odpowiedziała "Tak", kobieta odsłaniała usta ukazując szpetną ranę, wyciętą na kształt groteskowego uśmiechu. Wtedy zadawała drugie pytanie, jednak bardziej przerażającym, zniekształconym głosem "Czy nadal jestem piękna?". Jeśli ofiara odpowiedziała przecząco, lub wpadła w panikę, kuchisake onna wycinała jej uśmiech od ucha do ucha, tak by twarz nieszczęśnika przypominała jej własną. Jeśli jednak usłyszała, że nadal jest piękna, odchodziła, lecz tylko po ty by śledzić człowieka do jego domu i tam brutalnie go zamordować. Istoty te powstawały z dusz kobiet oszpeconych i zamordowanych przez zazdrosnych mężów. Współczesna legenda różni się nieco od podań sprzed kilkuset lat. Kobieta nosi maskę chirurgiczną i nożyce, często atakuje dzieci, pytania również nieco się różnią. W przypadku negatywnej odpowiedzi od razu zabija ofiarę, jeśli usłyszy dwa razy "tak" wytnie uśmiech podobny do jej własnego, a gdy po zdjęciu maski usłyszy, że nie jest piękna, przetnie człowieka na pół. Aby zmylić demona należy odpowiedzieć, że wygląda przeciętnie, kuchisake onna wpadnie w zadumę, a my możemy zacząć uciekać ( ͡ ͜ʖ ͡)

Czarnolisto( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #yokainadzis

#japonia #ciekawostki #mitologia
Utsuro - Kuchisake onna (口裂け女 "Kobieta o rozciętych ustach") Bardzo znany upiór z jap...

źródło: comment_iDv9HS3KLkZ6kiYBP3Rbf1tdfPhnIJFx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Utsuro:

Wtedy zadawała drugie pytanie, jednak bardziej przerażającym, zniekształconym głosem "Czy nadal jestem piękna?". Jeśli ofiara odpowiedziała przecząco, lub wpadła w panikę, kuchisake onna wycinała jej uśmiech od ucha do ucha, tak by twarz nieszczęśnika przypominała jej własną. Jeśli jednak usłyszała, że nadal jest piękna, odchodziła, lecz tylko po ty by śledzić człowieka do jego domu i tam brutalnie go zamordować.


Kobiecie nie dogodzisz.
  • Odpowiedz
@GracekPL: Częściowo piszę z pamięci, ale cały czas podpieram się jakimś tekstem, żeby nie walnąć gafy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak na razie oprócz kejōrō nie pisałem chyba o niczym o czym sam wcześniej nie słyszałem. Większość informacji mam z yokai.com, tak jak większość grafik, posiłkuję się też angielską wikipedią (do polskiej mam uraz, mało info i kiedyś natknąłem się na coś, czego nie było w
  • Odpowiedz