Wpis z mikrobloga

Znowu ja w sprawie konta w banku... mimo, że przedstawiłem list od pracodawcy + insurance letter - Lloyds odmówił otwarcia konta. Zapytałem teraz w Barclays czy jak mam wynajęty pokój od prywatnego landlorda(gość ma swoj dom i wynajmuje pokoje) to mi piszą, że od prywatynch się nie liczy: "We’re unable to accept private tenancy agreements for proof of address. Do you have another document?" No i #!$%@? jestem w dupie...
Czy taki prywatny landlord jest w stanie wystawić jakieś potwierdzenie albo cokolwiek? Nie wiem jak mam dalej z tym kontem kombinować...
#uk #londyn
  • 29
@Gensek: Ipagoo, Monese, Revolut... pełno tego się otworzyło, ale cały czas bym nie był pewny co do ich usług

Barclays robi dużo problemów, podobno bardzo łatwo teraz jest w TSB. Ja otwierałem w Metro (polecam), wystarczyło potwierdzenie od pracodawcy + pismo z councilu
Ja osobiscie nie otwieralem,ale kolega otwieral z miesiac temu i potrzebowal tylko potwierdzenie zatrudnienia z agencji, nie mial NIN.Trzeba umowic spotkanie
@marcinsa12: jak w Lloyds byłem kilka razy, bo 'wiecznie coś' to miałem to samo wrażenie, że #!$%@? co inny pracownik to coś... Do tego gość ogląda moje papiery - mówi, że ok. Wrzucili do systemu i odpowiedź negatywna.
Szkoda strzępić ryja...
A ostatecznie jakiego banku używacie?
@FantaZy: Musisz miec potwierdzenie adresu, sam NIN powinien wystarczyć, a jeśli nie to rachunek za gaz, prąd albo telefon stacjonarny. Jeśli nie Ty opłacasz rachunki tylko landlord to istnieje możliwośc, że dopisze Twoje imie i nazwisko do takiego rachunku i to przejdzie w Lloyds. Ewentualnie umowa wynajmu mieszkania.
Jeśli masz potwierdzenie adresu to otwierają od ręki.
W TSB list z NIN jest akceptowalny - "Jobcentre Plus letter dated within the last 3 months, containing your address and your allocated National Insurance Number". W Lloyds, HSBC, NatWest, RBS niestety nie.