Wpis z mikrobloga

Wczoraj wracałem z krk do warszawy z dziewczyną, i miałem zamówionego polskiego busa na 12:20. Jakoś o 12 już tam jesteśmy, czekamy, ale nic nie przyjeżdża, Idę do informacji, a ona do mnie, że mój autobus ma 60 min opóźnienia, wracam do dziewczyny która czeka na przystanku, a tam komunikat "autobus na 12:20 do Warszawy będzie mieć opóźnienie 80 min", fuck!. Jest zimno i byliśmy lekko głodni, więc poszliśmy na jedzenie, godzinka minęła, i tu zaczęły się, kolejne problemy bo autobusu nie ma na tablicy, idziemy do informacji, a tam mówią, że " jest lekkie opóźnienie od wcześniejszego komunikatu, ale nie wiemy dokładnie jakie". 2h później (w między czasie był jeszcze jeden autobus do Warszawy z polskiego busa, ale uznali, że są z 14 i nas nie wypuszcza bo nie mają miejsc) dzwonimy na infolinię polskiego busa(4 zł za minutę xD), bo w informacji ciągle nie wiedzą co się dzieje pomimo 3h opóźnienia, a tam nam mówią, że kierowca jest jakieś 50 km od Krakowa i patrząc na trasę to jeszcze jakąś godzinę musimy poczekać (#!$%@? lvl max). Autobus o 16:25 w końcu przyjechał (miał być #!$%@? o 12:20), weszliśmy, jedziemy wszystko jest spoko, a za jakieś 10 min jazdy autobus zjeżdża na stację paliw i oznajmia nam, że robi 30 min przerwy bo musi przyjechać kolejny kierowca bo on już dziś skończył pracę xD. Cała sytuacja trwała jakoś 45 min, po których znów udało nam się ruszyć, i tak sobie jedziemy. Dojeżdżamy do Radomia, kierowca mówi "15 min przerwy", ludzie wyszli na fajki, do normalnych toalet, a Ci z Radomia do Warszawy wkładają torby i szukają swoich miejsc. Mija te 15 min, okazuje się, że jakiś typek się zgubił, więc przerwa się przedłużyła do jakiś 30 min. Do Warszawy dojechaliśmy o 22:20, a mieliśmy tak być wg. Biletu o 17:15. #polskibus #truestory
  • 55
  • Odpowiedz
@pri0: Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku, że ten zwrot 100% ceny biletu przysługiwałby w przypadku rezygnacji z podróży. Nie sprawdzałem jednak jak to działa w praktyce, więc nie wiem. Niemniej jednak, ten przepis jest dosyć niejednoznaczny.
  • Odpowiedz
@KarPaKo: Nie wiedziałem o tym, że podróż polskim busem będzie tak wyglądać, a jednak jest różnica cenowa między busem, a PKP. Teraz już będę wiedział żeby wybierać kolej, pomimo wyższej ceny.


@simerc369: Na kilkadziesiąt juz przejazdów PB opóźnił mi się realnie o 2h jeden. W tym z 10 międzynarodowych. PKP tez jeżdzę i też zdarzają im się opóźnienia. Więc nie ma co generalizować, bo i jedni i drudzy jeżdzą raczej
  • Odpowiedz