Wpis z mikrobloga

Wedlug r/btc nastapila juz zmiana trudnosci kopania bcasha i teraz kopanie #bch jest o 60% bardziej oplacalne od kopania #bitcoin
Wedlug nich bitcoin powinien juz nie zyc a bch byc wart $3000+
Chyba cos nie bardzo...
  • 62
  • Odpowiedz
@Harmonijka: Dokładnie, czytam kilka dni Wykop, co piszą o kryptowalutach, ale w większości tutaj jest faktycznie fanatyzm do bitcoina. Jeszcze te argumenty, że jak minerzy przejdą na BCh to spadnie kurs ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolumen tego co wykopią to może 1% będzie.

Wszystkim zdrowym osobom radzę czytać Wypok z przymrużeniem oka i głównie przeglądać inne źródła bo tutaj bullshit niesamowity.
  • Odpowiedz
@escabor: nikt nie zarzucil bo nie am tu wiecej (poza toba) osob na tak niskim poziomie :)|

@emjot86: nie btc wzrosnie dwukrotnie tylko o 2-3% a bcc spasc o 40-60% (na kilka dni az sie zaladuje sporo osob i wzrosnie dwukrotnie)
a jak nawet drugie i tzrecie tyle osob co jest w bcc przejdzie z btc do bcc to bcc bedzie zwyczajnie za duzo a btc straci sumarycznie
  • Odpowiedz
@emjot86: Teraz wzrośnie a potem może spaść, albo cena wzrośnie.
Skuteczny atak to będzie coraz mocniejsza oscylacja mocy, w pewnym momencie spadek na btc może być tak duży że sieć się nie podniesie. Wymaga to wyższej ceny bch imo co najmniej 0.5btc, żeby móc przyjąć większość mocy btc co najmniej na kilka dni.
  • Odpowiedz
@Harmonijka: jedyny ratunek ze chinczycy doladuja hajsu i odkupia po tej wyzszej cenie wszytskie bcc ale beda wtedy wylacznym emiterem (beda miec wiekszosc waluty i beda mogli ja skupowac lub wypuszczac (w okrreslonych granicach ale jednak) tej waluty co ucieka od idei kryptowalut
  • Odpowiedz
@emjot86: a skąd mam wiedzieć? Częściowo samospełniająca się przepowiednia, bo im wyżej tym większe zagrożenie dla btc, więc ludzie mogą kupować. Pozytywny feedback.

@pieczywowewiadrze:

bcc bedzie miec moc obecna x4 przy trudnosci x 1/2 = 8krotny spadek ceny = zanurkowanie do zera


???
  • Odpowiedz
@adrix: stac nie bede ale nie bede na pewno od razu kupowac kilka tylko wgryze sie bardziej w temat i po kolei bo jak slucham tych piesni pochwalnych w wykonaniu klakierow to mi sie smiac chce
  • Odpowiedz
@megaloxantha: Nie wiem czy zauwazyles w krypto hashrate idzie za ceną i popularnością nie na odwrót.

Ryzykowny ruch, w przypadku przełączania wiekszosci koparek na bcasha, bitcoin core jest prawdopodobnie forkowany (ze względu na brak dynamicznej zmiany trudnosci) i dostaje nowy algorytm kopania na CPU/GPU (który jest swoją drogą gotowy) wraz z mechanizmem zmiany trudnosci.
Watpie, zeby kopalnie do tego dopuscily, cene spompujesz raz dwa trzy razy, ale w dluzszym terminie liczy sie zaufanie i popularnosc ludzi, a dla wiekszosci bcash jest żartem i nieporozumieniem. Jakby to nie wyszło, to asici, w ktore wlozyli miliardy idą na złom. A czemu nie wyjdzie?
  • Odpowiedz
@emjot86: @FlameRunner: @Harmonijka: @megaloxantha: @pieczywowewiadrze: @adrix: @WinstonWolf: @pieczywowewiadrze:

Nie zauważacie fajnego aspektu ekonomicznego-technicznego, że BCH ma inflacje raz 1 blok na godz, a teraz 10-20 kopią bloków na godz. bo ma #!$%@? system ustawiania trudności. BCH może tylko obniżać trudność ale nie może jej podnosić co oznacza większa inflacje niz BTC. Dla użytkownika siec działająca z
  • Odpowiedz
@WinstonWolf: zle ujołem oni zmienili mechanizm oceny trudnosci. Jest ona liczona raz na 2 tygodnie tak by bloki miały po 10min.Jednak po forku musieli zrobic obnizenie trudnosci bloku bo by kopali blok raz na dzień. WIec zrobili tak ze do obnizenia trudnosci o 25% potrzebna jest mendiana z 12tu bloków wieksza od 10min. Ale to nie działa w drugą stronę. Wiec kopać co 2min mogą przez 2100 boków az
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Jako ktoś nie życzący dobrze BCH powiem krótko: dla mnie bomba! ;)
Swoją drogą jak bardzo mały jest hashrate BCH w porównaniu do hashrate dużych kopalni SHA256-ASIC? Czy nie jest przypadkiem tak, że jest kilku minerów mogących, każdy z osobna, przeprowadzić atak 51% na BCH?

Dalczego skoro BCH to przecież stare BTC?


@WinstonWolf: BCH oprócz normalnej regulacji trudności co 2016 bloków ma dodatkowy awaryjny mechanizm regulacji uaktywniający
  • Odpowiedz
@escabor: no i zajebiście że się orderbook zapcha, może w końcu ludzie zrozumieją że w XXI wieku blok mniejszy niż dyskietka 3.5" to jakieś, #!$%@?, nieporozumienie
  • Odpowiedz
@megaloxantha: Widzisz, dalej jest ponad 2 razy tyle ludzi na r/bitcoin

To prawda, liczy sie ilosc kapitalu, a nie popularnosc, ale to jest ze sobą powiązane. W BTC inwestuje duzo ludzi i nie są to jedynie Janusze kupujący 0.01 BTC wierzacy, ze ktoregos dnia będą milionerami. A jak widzisz do BTC idzie wiecej kaptialu :D

Czemu firmy maja uzywac bcasha? Lol, jest mnóstwo innych kryptowalut, ktore są w tym lepsze
  • Odpowiedz