Wpis z mikrobloga

Miraski z #it i #siecikomputerowe, czy wszystkie repeatery WiFi działają tak, że robią osobna sieć, ewentualnie z tym samym SSID i hasłem co główna sieć a dla routera repeater to po prostu kolejne urządzenie i nie widzi urządzeń podłączonych do repeatera?
Czy są jakieś repeatery które naprawdę wzmacniają sygnał WiFi, są niewidoczne w sieci a urządzenia połączone z routerem i repeaterem są w tej samej sieci i widzą się nawzajem?
Bo w tej chwili mam jakiś repeater noname z hipermarketu i za cholerę nie da się go ustawić w ten drugi sposób.
Możecie polecić jakiś model, który mi zrobi jedną sieć? Albo ewentualnie z funkcją zmostkowania obu LANów?
  • 14
  • Odpowiedz
@Erystykk: Skrętka pociągnięta ale zajęta przez termometry podłączone do RPi. Poza tym moje komórki i żarówki nie mają gniazdek do skrętki, a nawet jakby miały to nie było by to zbyt wygodne.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polinik:To między RPi a skrętką dajesz dobry router i problem z głowy. Jeżeli mimo wszystko jest problem to zamiast extendera kupujesz powerlina oraz jakiś rotuerek. Extenedery to straszna kupa.Odradzam wszystkim. Robię w isp i wiem z czym ludzie mają problemy w domkach. :)

Dla przykładu:
extender łapie jakiś sygnał, załóżmy na poziomie - 80 dBm. Przyjmijmy, że jest to jakieś 10-15 Mbps. To extender nie wykrztusi z siebie nie więcej
  • Odpowiedz
@Erystykk:
Mam instalację skrętki między dolnym piętrem a górnym, ale wszystkie żyły zajęte są przez termometry i spięcie RPi do domofonu, tego już nie zmienię. RPi musi stać u góry (bo np kamera na parking do niego podpięta), router na dole (bo tam końcówka instalacji od ISP), skrętka zajęta.

U góry mam ten repeater, który jak się do niego podpiąć daje w miarę dobry transfer - na Spotify czy youtube w komórce starczy.

Tyle że urządzenia "z dołu" i "góry" się
  • Odpowiedz
@Scorpio412: Ale co mi to da?
1. Skrętka między dołem a górą jest zajęta przez urządzenia 1wire. Nie połączę skrętką switcha u góry z routerem ba dole.
2. Nawet jakbym je zlikwidował i tą skrętką połączył RPi z góry z routerem z dołu - to wciąż ie będę miał WiFi u góry.
A mi się rozchodzi o to, że chcę mieć sprawne WiFi na dole i na górze, tak żeby wszystkie urządzenia się nawzajem widziały.

W tej chwili mam obie sieci WiFi, ale urządzenia z nich się nie
  • Odpowiedz
@Scorpio412: Nie, switch tego nie puści. To są proste sygnały na paru woltach.
Nawet jakby puszczał - to wciąż pozostaje kwestia WiFi na górze.

@Erystykk:rzuć mi jakiś ochłap, jak połączyć w jedną sieć 2 WiFi, wystarczy hasłowo, resztę sobie znajdę.
  • Odpowiedz