Wpis z mikrobloga

#kaczeopowiesci2017

widać ile serca włożyli w stworzenie nowych kaczych opowieści po samych eastereggach i nawiązaniach, zarówno do komiksów Barksa i Rosy, jak i serialu z 87'. Ostatnio znalazłem wiele nawiązań w jednym pojedyńczym kadrze tutaj. Czas teraz na Scene w "Skrzydle Tejemnic":

Sarkofag i Moai

Nie pamiętam konkretnych odcinków czy komiksów gdzie Sknerus był na wyspie wielkanocnej czy w Egipcie, ale pierwsze co przyszło mi na myśl to gra na Pegasusa/NESa "DuckTales 2" w których to pojawiają się przeciwnicy przypominający Sarkofag i Moai.

Lampa

Lampa może mieć dwa znaczenia: pierwsze to finałowa scena z oryginalnego openingu, w którym Sknerus ściga się Granitem Forsantem by dotrzeć do lampy. Drugim jest film pełnometrażowy "Kacze Opowieści: Poszukiwacze zaginionej Lampy"

Szkielety Dinozaurów i Jaskiniowca

Może to być Bubba i Pieszczoch, znani zarówno z oryginalnej kreskówki, jak i gry na NES/Pegasus

Głowa Robota

Początkowo myślałem, że jest to robot zbudowany przez Diodaka z odcinka "Roboty do Roboty", Jednakże okazuje się, że ten robot to Armstrong z 9. odcinka serialu.

Wielka Złota Moneta

Moneta, za którą chowają się postacie przed duchem, pochodzi z 3. odcinka "Trzy Dni Kondora", w którym do Sknerus podróżuje do starożytnej wioski Azteków.

WHAT IN DISMAL DOWNS IS GOING ON IN HERE

Kwestia, którą wypowiada Sknerus gdy wchodzi do pomieszczenia. Nawiązuje to do 9. częsci komisku "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" : The Billionaire of Dismal Downs. Dismal Downs jest miejscem, z którego pochodzi Sknerus. Informacja ta też pojawia się na tablicy Tasi w poprzednim wpisie.

To tyle ile znalazłem do tej pory. Pojawia się też obraz wzorowany na dziełach Barksa, jednakże nie znalazłem konkretnego nawiązującego do tego, co widzimy w kreskówce.

Coś pominąłem, znaleźliście coś jeszcze?

#kreskowki #disney #ducktales #kaczeopowiesci #animacja #seriale #komiks #komiksy #kaczordonald #gimbynieznajo #ciekawostki #pegasus
Goofas - #kaczeopowiesci2017 

widać ile serca włożyli w stworzenie nowych kaczych ...

źródło: comment_hpGMhckonnqxVrZP4IwQ97EnpSjVwNFc.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Coś pominąłem, znaleźliście coś jeszcze?


@Goofas: tylko raz oglądałem i za dużo nawiązań nie wyłapałem, ale ciekawe było spalenie/zniszczenie niebieskiego uniformu Donalda i jego późniejsze przywidziane czarnego stroju (podobny do tego jaki miał w starych komiksach). Czekam na kolejne odcinki by zobaczyć w jakim kolorze wdzianka będzie występował :)
  • Odpowiedz
@Goofas: W jednym z odcinków, kiedy Sknerus jest u lekarza, na tabliczce do badania wzroku literki układają się w napis "Ask about Illuminati", ale to chyba każdy widział :)
  • Odpowiedz