Wpis z mikrobloga

#fifa kuchwa. Ostatni raz grałem w #fifa15, później miałem przestój. Kilka dni temu postanowiłem kupić #fifa17, bo cena spadła i w końcu mnie skusiło. Różnice względem Fify 15? Ekran startowy i kilka innych dupereli :/ Pograłem ze dwa dni i mi się znudziło. Rozumiem, że można odgrzać kotleta z wersji na wersję, ale że kolejna wygląda dokładnie tak samo jak kilka poprzednich? Teraz rozumiem frustrację fanów serii oraz przestałem rozumieć dlaczego wciąż kupują grę, która od wielu lat pozostaje niezmieniona. I to jeszcze w pre-orderach. W porównaniu do Fify, #nba2k jest z roku na rok rewolucyjne, choć też pozostawia wiele do życzenia. Kurde, rynek gier komputerowych zszedł na psy i nie twierdzę tego na podstawie dwóch gier. Albo ja się aż tak zestarzałem, że mi to przeszkadza, a wcześniej nie zauważałem.
  • 13
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: tak mówią ci którzy sobie w Fife pykają od czasu do czasu. Ci którzy w nią grają regularnie dostrzegają różnice w grywalności
  • Odpowiedz
@kynx: Powinienem był dodać, że grałem od Fifa 95 do 15, przerwa, 17. Wcześniej nie zwracałem uwagi na różnice, po prostu chciałem grać w nową wersję. Teraz nie widzę już sensu.
  • Odpowiedz
@Jaraz: Grafika jest ciut lepsza od tej co była dwa lata wcześniej. Ciut. Różnica w mechanice? Nie zauważyłem. Tak samo jak lepszej grywalności. Gdybyś dał mi 15 i 17 do grania i wyłączył trybuny, nie wiem czy bym rozpoznał która to która.

Jakich zmian byś oczekiwał?


Chciałbym na przykład, aby w końcu wprowadzili widok z pierwszej osoby, jak w FPSach. Mamy rok 2017, technologia poszła znacznie do przodu, wydajność kompów jest
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Jeśli między 15, a 17 dostrzegłeś tylko różnicę ekranu startowego to nie ma w ogóle sensu z Tobą o tym gadać. I nie mówię wcale o grafice. Gra się mocno inaczej. Chociażby sposób strzelania karnych, wrzutek z rożnych czy wolnych jest całkowicie inny.
  • Odpowiedz
Chociażby sposób strzelania karnych, wrzutek z rożnych czy wolnych jest całkowicie inny.


@pwone: Jeśli dla Ciebie to są spore różnice poprawiające grywalność, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Dorzucili celownik przy wrzutach i wow, rewolucja! Nie, daj spokój.
  • Odpowiedz
I to nie tylko celownik przecież, inaczej w ogóle się steruje.


@pwone: Właśnie nie. Różnicą jest tylko widoczny celownik, zwróć na to uwagę. Teraz po prostu widzisz gdzie piłka poleci, a nie kopiesz na wyczucie, ale mechanika jest dokładnie taka sama.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Gościu w Fifie 15 i 17 zostały użyte zupełnie inne silniki, więc jakim cudem rozgrywka jest identyczna? Chyba że spłycasz to do poziomu 22 graczy kopiących piłkę - wtedy masz rację i nawet wersja z 95 roku będzie się różniła tylko grafiką i składami.
Może tego nie dostrzegasz z racji tego że grasz w to tylko i wyłącznie casualowo, jako niedzielny gracz. Dla takich to rzeczywiście każda część się prawie
  • Odpowiedz
@chim3ra: Owszem, obecnie jestem niedzielnym graczem w Fifę, mimo iż przez 20 lat grałem codziennie. Tyle że nie masz racji co do reszty. Właśnie casualowi gracze powinni zauważyć różnice pomiędzy dwiema skrajnymi wersjami, zatwardziali gracze widzą trudno do dostrzeżenia smaczki, ale nie o nich pisałem. I co z błędami, które są bolączką Fify od tylu lat i nadal nie zostały naprawione? Wspomniałem powyżej.

Chyba że spłycasz to do poziomu 22 graczy
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Co każdą część znikną niektóre błędy, a pojawiają się nowe - standard, nic wyjątkowego w tej serii.
Jeśli między częścią 2015 a 2017 nie widzisz podstawowych różnic w mechanice gry, np. fizyce piłki, systemu kolizji graczy, poruszania się AI to nie mamy o czym rozmawiać. Każdy recenzent to zauważa.
Umiem przyjąć krytykę swojej ulubionej serii, ba, twierdzę że ma ona bardzo dużą ilość błędów które bardzo irytują vide handicap, beznadziejne
  • Odpowiedz