Wpis z mikrobloga

Od 14 miesięcy siedze w różnych technologiach w pracy, sporo #frontend typu #angularjs, wordpressy, ogólnie #css, trochę zarządzania serwerem(jenkins, linux server, deployment etc) , sporo #grails i #groovy, rzadko ale też #nodejs. Aktualnie już mnie męczy takie mocne skakanie po technologiach, chciałem iść spróbować #java, tylko firma w której mi to najlepiej wygląda przyjmuje na staż / praktyki. I teraz pytanie :
Czy pójście na staż / praktyki, to nie obciach po tylu miesiącach pracy znów pójść na praktyki?
Według was warto?

#informatyka #programowanie

Obciach

  • Trochę tak 55.2% (32)
  • Nie 44.8% (26)

Oddanych głosów: 58

  • 14
  • Odpowiedz
@Circuit76 to nie obciach. Sam w przyszłości swoje przebranzowienie na jave widzę tak ze odkladan pewien bufor pieniędzy żeby że spokojem przeżyć np pół roku, a potem próbuje uderzyć w jave nawet na staż i nadrobić aktualne zarobki.
  • Odpowiedz
@Circuit76: Inna bajka, że *chyba* nie zamieniłbym pisania frontu na pisanie w takim krapiszczu jak Java (z którym teraz się użeram jako Scalowiec) ( ) #zimnawojna

IMO jednak jeżeli czujesz, że tego potrzebujesz to go for it.
  • Odpowiedz
@SwordPL: mnie przeraża to jak frontend się zmienia, męczy mnie już powoli to ciągle przeskakiwanie na różne frameworki itp., chciałbym zobaczyć jak to by było w takiej Javie na dłuższą metę. Jeszcze studiuje także pół biedy z tym stażem
  • Odpowiedz
@Circuit76: jeśli czujesz, że praca w korporacji, robiąc systemy bazodanowe dla innych korporacji, to jest coś, co chcesz w życiu robić, to Java będzie do tego najlepszą technologią. Java bardzo mocno traci na popularności i niebawem to będzie jej jedyne zastosowanie.
  • Odpowiedz
@mour: JavaScript jest spoko opcją - możesz robić web, backend, aplikacje desktopowe i mobile znając jeden język (NASA korzysta z nodejs w oprogramowaniu skafandrów). Drugą spoko opcją jest Python - język bardziej dojrzały od JS (które cały czas się jeszcze kształtuje), wykorzystywany namiętnie w NASA i Googlu (jeśli dobrze pamiętam to np. YouTube działa na Pythonie).
  • Odpowiedz
@Greenek: backend i aplikacje webowe: łoooo Panie, daj Pan spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°) na backend w poważnych zastosowaniach tylko java, w desktopie nawet atoma z js na c++ przepisali core. Python z global interpreter lockiem też słabo na serwer, go miedzy innymi zostało stworzone by pythona zastąpić w Google, które namiętnie wykorzystuje rownież jave i c++. Co do NASA to niech ich Bóg ma w
  • Odpowiedz
@mour: oczywiście chodziło mi o uniwersalne języki, jakie są IMO lepszym wyjściem dla osoby takiej jak OP, dopiero rozpoczynającej swoją karierę programisty, która jeszcze nie wie, w jakim kierunku chce się rozwijać.
  • Odpowiedz