Wpis z mikrobloga

@alfa-fetoproteina: Ja tutaj nie chcę mocno krytykować odcinku, ja tylko w swoim komentarzu zwróciłem uwagę na coś innego. Wcześniej napisałeś, że nie można fantasy krytykować za oderwanie od realizmu w domyśle logiczności. Imo to jest błędne podejście.

Ale jeśli już mam to...

Gendry strzelił kilkukrotny maraton na mur, kruk przeleciał połowę kontynentu (przypominam, że Westeros rozmiarami podobne jest do południowej ameryki) dany wskoczyła na smoka i przyleciała na ratunek. Cóż wydaje
  • Odpowiedz
@alfa-fetoproteina: Jak do tej pory większość scen walk trzymała się kupy i były naprawdę ekstra, ale tutaj to po prostu leży i kwiczy. Pomijam fakt, że mogli zaraz za murem zabić jakiegoś skazańca, poczekać aż "ożyje" i się zwinąć :).

Natomiast sama walka:
- środek zimy, za murem, a oni nagle znajdują jeziorko z cienkim lodem (ok. może jakieś gorące źródła czy ki #!$%@?)
- umarlaki poczekały, aż lód znowu się
  • Odpowiedz
@azmar: Dużą cześć tego co napisałeś można rozsądnie wytłumaczyć, no ale zobaczymy czy Dedeki tędy pójdą czy nie, jak nie to ocena odcinka 2/10, ale podejrzewam, że nie są aż takimi idiotami w tak kulminacyjnych momentach. Oni idą na sznurku od Martina na bank.
  • Odpowiedz
napisałeś, że nie można fantasy krytykować za oderwanie od realizmu w domyśle logiczności.


@Florent: nie wiem gdzie się tego doczytałeś, ale nie to miałem na myśli chodziło mi tylko o fantazy jako coś nierealnego w swojej naturze, a nie o brak logiki, bo z niektórymi rzeczami się zgodzę, takimi jak sprint tego kowala, czy szybka podróż danki i kruka, ale reszta to tylko gdybania które mogą się sprawdzić lub nie w
  • Odpowiedz
@azmar: tak jak napisał @Florent: dużo z tego co napisałeś da się wytłumaczyć, ale to:

mogli zaraz za murem zabić jakiegoś skazańca, poczekać aż "ożyje" i się zwinąć


to faktycznie mogli tak zrobić, już po walce z miśkiem mieli kilka trupów, ale zasadniczo w ten sposób odcinek trwałby kilka minut, już wcześniej się rozwodziłem w innym wpisie na temat beznadziejnego użycia smoka przez danke w walce z lanisterami, ale serial
  • Odpowiedz
@alfa-fetoproteina: Żeby nie było, mi chodziło tylko wynaturzenia logiczne, które po prostu kłuły strasznie w oczy w tym odcinku.

@Florent: Teorie ze wskrzeszeniem JS wydaje mi się ciekawa. Szczególnie biorąc pod uwagę, że Benjen jest nieumarłym jak się nie mylę, ale zachował wolną wolę - może krew Starków nie pozwala NK zawładnąć ich umysłami?
  • Odpowiedz