Wpis z mikrobloga

#pomocy #internet #it
Mirki gdzie się mogę zgłosić poza operatorami dostępnymi u siebie w celu podłączenia szybkiego internetu?
Mieszkam w małym mieście powyżej 25k, właściwie w centrum.. jakoś po drugiej stronie ulicy ludzie mogą mieć światłowód od pewnego lokalnego operatora, ja w sumie też ale za ok 10000zł podłączenia plus 60zł wynajmu miesiecznie za studnie kablową orange. O kant dupy oferta..., a max internet od nich jaki mogę teraz mieć to 9Mb/s za 99zł.
A jeśli chodzi o orange to ich też mi sie totalnie nie opłaca bo dają tylko neostrade do 10Mb/s plus musiałbym dopłacać za utrzymanie łącza bo nie mam stacjonarnego i aktualnie męcze sie na radiówce 3Mb/s za 50zł :/
  • 6
@donglazur: nigdzie,dopóki jakiś operator nie zaryzykuje i nie zbuduje nowej infrastruktury jesteś skazany na tą która jest(trochę dziwne to żądanie 10tys za podłączenie światłowodu ale to orange a u nich wszystko możliwe)
@darek-jg: 10k za lokalnego operatora... w sumie jego światłowody są już w prawie całym mieście... a nawet w okolicznych wioskach, a jakoś tu nie raczyli podłączyć za czasów kiedy mieli środki unijne i tyle kasy wołali jak spamiłem im skrzynke mailową już po.. bo w biurze zawsze mówili, że mam poczekać jeszcze rok, do wakacji, albo coś w tym stylu, zawsze zapewnianie, że jeszcze trochę, aż w końcu gadka sie zmieniła,
@m00n: o to będzie trudno bo ludzie przez lokalnego dostawce, którego są światłowody, są straszeni karami przy zakładaniu internetu xd sam nawet jak zakładałem radiowy od nich to dostałem karteluczke z "opłatami ekstra" gdzie mówili też by nie udostępniać neta bo kary są chyba od 2 tyś :p swoją drogą ciekawe jak to chcą sprawdzić xd