Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie...
Kupiłem #alfaromeo Giulietta z salonu, rocznik 2013, dzisiaj zauważyłem kropeczki rdzy(niczym nie chce to schodzić i się zmyć, nie jest to na tak jakby powłoce) ... zwłaszcza przy drzwiach (załączam zdjęcie), co można z tym zrobić, z tego co mi się wydaje Alfa daje 3 lata gwarancji na lakier + 7 na perforacje, więc spóźniłem się o jakiś rok...
Alfa jest garażowana, dbana, myta i woskowana regularnie, przebieg 50 000 i to w 90% autostrada do pracy... stąd jestem zaskoczony i troche zdruzgotany...
Co robić Mireczki?
#samochody #alfaholicy #auto
Pepperek - Mirki pomóżcie...
Kupiłem #alfaromeo Giulietta z salonu, rocznik 2013, dz...

źródło: comment_t8VtfHGedhTNDH4mYrdikrZmhIPvQdAP.jpg

Pobierz
  • 22
@Pepperek: jprdl fatalnie to wygląda! I to tak świeże auto :/
też mam gwarancję na lakier i perforacje ale jest jeden ważny warunek - trzeba robić przegląd blachy rokrocznie. I nie, nie jest to to samo co przegląd gwarancyjny, trzeba się upomnieć że ma być i taki i taki. Wiele osób to bagatelizuje i potem zostają z ręką w nocniku.

Słyszałam po znajomych, że Cactusy też tak rudzieją ekspresowo.
@Pepperek: nic sie nie boj :D jak chcesz zrobic to samo to tak:
- preparat do glinkowania np poorboys (lub ludwik)
- glinka najlepiej valetpro

Uzywanie glinki:
zgniatasz az bedzie miekka nastepnie posuwistymi ruchami (nie rob kolek) psikasz i delikatnie przecierasz i tak do skutku, czasem delikatnie trzeba docisnac. Jak widac ze znika zagniatasz glinke do srodka i tyle.

Dla wszystkich narzekajacych na bialych autach widać "lotną rdzę".
Miejscaw wystepowania masak
@nama: jezeli masz chlapacze to zmniejszysz szanse na osadzanie się takiego brudu. Jezeli jezdzisz po miescie to szanse maleja jeszcze bardziej.
W wiekszosci dzieje sie to podczas jazdy na trasach, gdzie niekoniecznie ty jedziesz dynamicznie i czasem z auta "wypadnie" pył z tarczy hamulcowej osadzi sie na lakierze i takie kwiatki wychodza :) (tlumaczone tak w uproszczeniu)

zeby sie zabezpieczyć przed tym to najlepiej wywoskować auto lub dać powłokę kwarcową. Z
@Strzalka: Super, dzięki za rady! W takim razie będę woskować zdecydowanie. Czy jeśli już taka rdza się pojawi to powinnam jechać z tym do serwisu czy traktować to jako zwykłe zabrudzenie?

Widzę, że znasz się na rzeczy to mogę może jeszcze jakieś rady dla posiadaczki świeżutkiego autka? Jak dbać o lakier żeby jak najdłużej się nim cieszyć?
@nama: to co u kolegi sie pojawilo to nie jest rdza i kosmetykami do auta da rade zaradzić. Jeżeli masz nowe auto i możesz sobie pozwolić na koszt rzędu 2k to warto oddać do firmy, która nałoży powłokę kwarcową/wosk. Koszt orientacyjny zalezny od auta.

@Pepperek: no problemo.