Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Mam dość specyficzny problem.

W 2012 roku, na jesień byłem w trakcie robienia prawa jazdy kat. A - chciałem zdążyć przed nowymi przepisami (A1, A2, A).
Nikt mnie wtedy nie poinformował, że z moją wadą wzroku nie mogę jeździć na motorze. Ja też tego dokładnie nie zweryfikowałem, dowiedziałem się dopiero podczas badania wzroku u mojej okulistki.

Ja już byłem wtedy po teorii i w połowie jazd na placu manewrowym.

znkk, idz no do tego okulisty, bo trzeba jechać na miasto mówił Pan Andrzej, lat 39.

Niestety nie było mi dane pojechać.
Kasa przepadła - trudno, pogodziłem się.

Jednak w zeszłym roku zmieniono przepisy i obecnie nic nie stoi na przeszkodzie przed zrobieniem takiej kategorii.

Ale w czym problem.

Szkoła jazdy mnie nie może zaleźć w swojej bazie danych, ja też nie mam pokwitowania za kurs.
To było 5 lat temu i to był taki zwykły świstek, pokwitowanie wpłaty. Pewnie go wyrzuciłem żeby mi nie przypominał o straconej kasie.

Czy szkoły w jakiś sposób muszą gdzieś zgłaszać swoich kursantów?

Bo jeżeli w samej szkole nie mają o mnie wzmianki to obecnie wyglądam jakbym wszedł z ulicy i twierdził, że ja tu kiedyś robiłem kurs XD

Miałem znaleźć pokwitowanie, nie znalazłem. Czeka mnie jeszcze rozmowa z szefem szkoły o mojej sprawie.

Może ktoś w jakiś sposób może doradzić?

#motocykle #motoryzacja #prawojazdy
  • 12
@znkk: Po 2h się niszczy, ale Starostwo ma wgląd w książkę ewidencji osób szkolonych. Tam powinieneś widnieć.
Pamiętaj też, że po 2 latach OSK musi zniszczyć Twoją kartę, tak nakazują przepisy.
Ogólnie sprawa nie jest jasna, a w sprawach sądowych raczej rację przyznają firmom, bo przepisy nie regulują takiej sytuacji szczegółowo.
@Ziutek33: @aanndrzej:
Wołam Was bo chyba najbardziej jesteście zainteresowani tematem.

Do urzedu komunikacji nie dodzwoniłem się, będę próbował w przyszłym tygodniu. Szef szkoły jest obecnie na urlopie, wiec rozmowa z nim została przełożona na wrzesień.

Ogólnie nie liczę na jakikolwiek ślad w urzędach bo ze względu na fakt, ze jeździłem po placu bez badań szkoła prawdopodobnie mnie nie zgłosiła. Ale na dwoje babka wróżyła bo było to dawno a w