Wpis z mikrobloga

Ceny kart graficznych podobno spadają, albo właściwie wracają do normalności. We wrześniu mogę zdjąć plomby i zmienić swojego GeForce 610 na coś lepszego. I teraz pytanie. Co lepsze. 1060, czy może 1070? Oczywiście wiem, że 1070 jest lepsze, ale jestem Januszem i nie lubię przepłacać. A mnie za bardzo nie interesuje za bardzo jakość samej grafiki, co raczej bezproblemowe działanie.
Więc, czy są jakieś gry, gdzie GTX 1060 sobie nie poradzi, ale 1070 już tak?
#gry #komputery #karty
  • 10
We wrześniu mogę zdjąć plomby i zmienić swojego GeForce 610 na coś lepszego


@Chrystus: czekaj.

Kupiłeś jakiegoś gotowca z tą kartą?

To może lepiej podaj specyfikację kompa, bo całkiem możliwe, że nie ma sensu do niego ładować tego typu kart...
@Lookazz: @Chrystus: Ale podobno nawet takie sklepy jak morele dają swoje plomby, jeśli składają sami, coś takiego kiedyś chyba było? Znaczy to by było głupie, jeszcze kiedyś słyszałem coś takiego, że po zerwaniu ich traci się gwarancję. xD Ja kupowałem we wrocławskim Arescie i nie dali żadnych plomb.
@Reality: składaka miałem raz, w okolicach 2000 roku, a i wtedy jakoś plomb nie miałem.

podobno nawet takie sklepy jak morele dają swoje plomby


@Reality: niezależnie od sklepu, zaplombowany komp = gotowiec, a gotowiec z 610 na pokładzie to nie jest sprzęt do grania.
@Lookazz: Kompa kupowałem, z raczej dobrymi elementami, ale ze słabą kartą graficzną, bo wiedziałem, że i tak rozbuduję, a 610 było wystarczające do Skyrima.
Powiem szczerze, że z tych bardziej wymagających to tylko w Fallouta 4 i Deus Ex 4 bym zagrał, bo normalnie to preferuję gry typu Pillars of Eternity, Tyrany, Wasteland, które nie wymagają najlepszych kart graficznych. No i chciałbym w przyszłości właśnie w Wastelanda 3 pograć jeszcze.
@Chrystus: musiałbyś dokładnie poczytać czy ten procek nie będzie wąskim gardłem, bo z tego co czytałem na szybko kilka wątków to w pewnych grach problemy są, a z czasem będzie ich więcej.

Z drugiej strony, patrząc po grach, które wymieniłeś, to chyba w twoim przypadku nie będzie tego problemu.