Wpis z mikrobloga

Kiedyś się chwaliłam, że mam w oczku wodnym traszki. Wreszcie udało się sfotografować jedną i to jaką!
Przed Wami ultra mała Bejbi Traszka! (Wcześniej ci, co obserwują snapchata mogli widzieć jak nagrywałam traszki ale dorosłe)
Wyrównywaliśmy trawnik i znalazła się w świeżo usypanej ziemi, na szczęście bystre oko mojego Tate zadziałało i szybciutko wylądowała w bezpiecznym miejscu zanim ubita została gleba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ogrodnamy #chwalesie #oczkowodneboners #oczkowodne #plazy #smiesznypiesek #jaszczurki
n.....a - Kiedyś się chwaliłam, że mam w oczku wodnym traszki. Wreszcie udało się sfo...

źródło: comment_MmZTWKAxELPxXAQTin51ppKAfOBikoXJ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@nama: Zdajesz sobie sprawę, że wszystkie traszki w Polsce objęte są ochroną gatunkową (na mocy Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 6 stycznia 1995 r.). I jakiekolwiek stresowanie ich, w tym branie na ręce czy robienie zdjęć (odpowiednie zapisy powyższego rozporządzenia) jest czynem karalnym?

Bagiety już jado ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ps: Ładne traszki, u mnie w piwnicy zimują :D
GregPelka - @nama: Zdajesz sobie sprawę, że wszystkie traszki w Polsce objęte są ochr...

źródło: comment_dEmj9dR5OfQ5XUshPTAb3mHBsMp49ymk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@GregPelka: łełołeło, zdaję sobie sprawę, dlatego została przeniesiona z miejsca zagrożenia gdzie miała być wałowana ziemia do oczka :D niestety nie miałam akurat przy sobie przenośnika do traszek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
nie miałam akurat przy sobie przenośnika do traszek


@nama: Ehh, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy. Na szczęście przeszła już ta ustawa i żeby wyrobić sobie papiery na obsługę przenośnika do traszek trzeba mieć odpowiednie szkolenie i być członkiem stowarzyszenia PTOP Salamandra. Wbrew mylącej trochę nazwie, możemy przenosić nie tylko salamandry, ale i traszki ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@nama: Traszki bardzo fajne, chociaż niepokoi mnie trochę twoja ręka :)
Ja kiedyś znalazłem kilka traszek zwyczajnych na polu truskawek, było tak zarośnięte, że utworzyła się mała, wilgotna dżungla. Innym razem na polu ziemniaków, poduszczasz wykopków znalazłem rzekotkę drzewną, co ciekawe z dala od jakichkolwiek zadrzewień.
A takie oczko wodne to fajna sprawa, możesz się tym ciekawym płazom przyglądać prawie codziennie. Możesz zdradzić jakie to gatunki u ciebie żyją?
  • Odpowiedz
@aaadam91: oj tam ręka trochę spuchnięta od łopaty XD


Traszki bardzo się sklejają, trzeba jak już brać je na gołą dłoń, pod żadnym pozorem na jakieś rękawiczki gumowe.

Nad oczkiem spędzam jak tylko mogę godziny i oglądam wszystko co się da. Największą radochę oczywiście sprawiają nam rybki, nasze pupilki to karpie koi, mamy jeszcze jesiotry i orfy.
Z płazów oprócz traszek mam całe mnóstwo żab (na zdjęciu poniżej po zbliżeniu widać
n.....a - @aaadam91: oj tam ręka trochę spuchnięta od łopaty XD

SPOILER

Traszki...

źródło: comment_3l68CfemaBvDMkrzG7XhbXV33s7kcdYb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nama: W całej okazałości robi naprawdę duże wrażenie. Zazdroszczę trochę tych nocnych koncertów. Zapytam jeszcze dla pewności ta osoba na leżaku to nie jest twój tata :) ?
A tak na poważnie jakbyś kiedyś chciała dowiedzieć się jakie płazy żyją w twoim oczku to polecam ten klucz.
  • Odpowiedz
@aaadam91: Dzięki za ten klucz! Czegoś takiego mi właśnie potrzeba. W oznaczaniu roślin z kluczem jestem całkiem niezła, w oznaczaniu owadów za sprawą uszkodzeń też to i z żabami powinnam sobie poradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koncert zdecydowanie daję ale nie zawsze, bo niestety w naszym oczku zamieszkał karczownik. Bez ceregieli potrafi przepłynąć przez oczko w naszej obecności. Jak lubię wszystkie zwierzątka tak wolałabym, żeby jego akurat
  • Odpowiedz