Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Będzie remont, duży remont (aż się boję) i przy okazji tego remontu planuję zrobić z mojej chałupy bardziej inteligentną chałupę :). Oczywiście nie będzie to od razu totalny rozpierdziel wszystkiego tylko spokojnie, małymi kroczkami, pokój po pokoju. W tym roku planuję zrobić na razie tylko jeden pokój i dlatego rozglądam się za czymś powiedzmy modułowym (nie wiem jak to trafniej określić) czyli produkt do którego będzie można z biegiem czasu dokładać więcej rzeczy czyli czymś z jednej firmy. Moja wizja: odpalam na powiedzmy tablecie apkę i mam w niej dokładnie podział w którym pokoju aktualnie świeci się światło czy są otwarte okna/drzwi. Oczywiście miałbym możliwość zdalnego sterowania z poziomu apki wszystkimi elektrycznymi rzeczami plus powiadomienia o rzeczach które nie miały prawa się wydarzyć (dla przykładu zostało otwarte okno które nie miało prawa zostać otwarte)

W aktualnie remontowanym pokoju to za wiele nie będzie, tylko inteligentne gniazdka, włącznik światła i czujnik otwartych okien ale w przyszłości chciałbym do tego dołożyć także (w innych pomieszczeniach) np: czujnik zalania, czujnik tlenku węgla/dymu, więcej inteligentnych gniazdek, więcej czujników otwartych okien/drzwi, może jakaś kamera, czujnik ruchu który współgrałby z włącznikiem świateł w danym pomieszczeniu itp. Moglibyście polecić jakąś firmę która specjalizuje się w tego typu rzeczach?

Jak wspomniałem, w tym roku (a nawet w tym miesiącu) będzie tylko jeden pokój a w nim (oczywiście jeżeli coś takiego znajdę):
- gniazdko które można sterować za pomocą Wi-Fi (zdalne włączenie/wyłączenie a także ustawianie konkretnych scenariuszy jak i pokazanie aktualnego zużycia z tego konkretnego gniazdka). UWAGA: nie interesują mnie przejściówki typu jak na tej aukcji: http://allegro.pl/gniazdko-ferguson-smart-wi-fi-plug-3500w-i6677955166.html . Szukam normalnego gniazdka do zabudowy z wcześniej wspomnianymi funkcjami;
- włącznik światła, również sterowanie po Wi-Fi ale też oczywiście możliwość manualnego obsłużenia
- i czujnik otwartych okien.

Ktoś coś kiedyś gdzieś jakoś i mógłby się podzielić wiedzą ? Dzięki wielkie dobrzy ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #majsterkowanie #inteligentnydom i może troszkę #bezpieczenstwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@Ar_0 Jak wifi to kombinuj z esp8266. Jako kontroler polecam domoticz. Tylko samemu trzeba trochę pokombinować ale to daje najwieksze możliwości za najniższą cenę.

Polecam swoje przemyślenia, z podobnych dylematów:) http://adminek.pl/automatyka
  • Odpowiedz
@Ar_0: poza tym mogę nieskromnie polecić swojego bloga firmowego, na którym sporo pisałem o takich rozwiązaniach na www.futunext.com/blog lub w bardziej przystępnej formie w książce"10 mitów inteligentnych domów".
  • Odpowiedz