Wpis z mikrobloga

Wczoraj dowiedziałam się, że moja kuzynka jest w trzecim miesiącu ciąży. Jednocześnie okazało się, że ja i moja 4 lata młodsza siostra, jesteśmy ostatnimi kobietami w naszej rodzinie z tego pokolenia, które dzieci nie mają. Siostra planuje mieć, ale na razie ma inne priorytety.

Nie mam instynktu macierzyńskiego. Nie lubię dzieci. Męczą mnie i nie potrafię się z nimi obchodzić. Jak patrzę, kiedy ktoś przewija dziecko, robi mi się niedobrze. Zapach niemowląt mnie mdli.

Lubię swoją strefę komfortu. Lubię robić to, co chcę, kiedy chcę. Lubię wydawać pieniądze na swoje własne przyjemności. Nie lubię odpowiedzialności za innych. Mam git pracę, świetnego szefa. Zarabiam dobrze i nie chcę z tego rezygnować.

Moja mama urodziła mnie, pierwsze dziecko, w moim wieku. Ale tylko dlatego tak późno, bo tato leczył się, żeby mógł mieć dzieci.

Zaczynam odczuwać presję rodziny i społeczeństwa. Moje koleżanki albo już mają dzieci, albo planują mieć w najbliższej przyszłości. Ja nie. Mam inne priorytety życiowe.

#!$%@? mnie gadanie, kto ci poda szklankę na starość. Lokaj, #!$%@?. #!$%@? mnie podejście, że dzieci się ma, żeby się na starość zajmowały rodzicami. Nie, ja wychodzę z założenia, że dzieci się ma, bo się chce. Bo chce się dać społeczeństwu przydatną jednostkę, odchować ją na dobrego człowieka i wypuścić w świat.

Zastanawiam się, jakie Wy macie na ten temat zdanie. Według społeczeństwa, jestem samolubna, bo mogę, ale nie chcę mieć dzieci, a niektórzy chcą i nie mogą. Sierocińce czekają, co prawda.

#logikarozowychpaskow #niepopularnaopinia #dzieci
  • 57
  • Odpowiedz
@WaitForIt boże znowu? Wczoraj było o tym xD sam nie chce mieć postawiłem w rodzinie sprawę jasno że nazwisko w tej linii wyginie i elo xD
Dziadek #!$%@?, babcia też. Ojciec szanuje i mam dożywotni spokój z pytaniami kiedy gowniaki chcę mieć w życiu
  • Odpowiedz
@julianna_cebulanna: posiadanie dzieci to jedna z najbardziej odpowiedzialnych rzeczy jakie można robić. Powinno być z góry narzucone testy które powinny badać rodziców w kwesti kompetencji do wychowywania małych ludzi.

BTW witaj w klubie, Wazektomia mocno
  • Odpowiedz
@julianna_cebulanna Nie chcesz to nie miej, proste. Tylko weź pod uwagę że się starzejesz. Może się okazać że kiedyś będziesz bardzo samotna, bo wszyscy znajomi zdecydują się założyć rodziny. Czasu nie cofniesz. Przemyśl sobie pewne kwestie ;-) Kiedyś możesz zachcieć takiego malucha a może być za późno;-)
  • Odpowiedz
@julianna_cebulanna też nie mam zamiaru mieć dzieci, bo po prostu nie chcę. Ale mam chyba szczęście, bo moja rodzina to akceptuje.
A prawda jest taka, że dzieci wcale nie mają obowiązku opiekować się rodzicami na starość. Kto poda szklankę wody? Osoby pracujące w domu starców/ośrodku dla osób starszych.
  • Odpowiedz
Według społeczeństwa, jestem samolubna, bo mogę, ale nie chcę mieć dzieci, a niektórzy chcą i nie mogą.


@julianna_cebulanna: bzdura, to tak jakbyś miała poczucie winy że masz nogi i nie biegasz, a niektórzy by chcieli i nie mogą, bo jeżdżą na wózku xD

Co do dzieci, osobiście nigdy nie chciałem ich mieć i nie będę chciał. Ale ja mam łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zastanawiam się, jakie Wy macie na ten temat zdanie.


@julianna_cebulanna: dokładnie takie samo xD #!$%@? co mówią inni, nie chcesz użerać się z gówniakiem to go nie miej, proste [uważaj na alimenciarzy przy poznawaniu faceta, jeśli go jeszcze nie masz, bo wychowywać cudzego gówniaka i łożyć na niego to już w ogóle przegryw].
  • Odpowiedz
posiadanie dzieci to jedna z najbardziej odpowiedzialnych rzeczy jakie można robić. Powinno być z góry narzucone testy które powinny badać rodziców w kwesti kompetencji do wychowywania małych ludzi.


@vckm: prawda

Serio masz wazektomię?
  • Odpowiedz
też nie mam zamiaru mieć dzieci, bo po prostu nie chcę. Ale mam chyba szczęście, bo moja rodzina to akceptuje.

A prawda jest taka, że dzieci wcale nie mają obowiązku opiekować się rodzicami na starość. Kto poda szklankę wody? Osoby pracujące w domu starców/ośrodku dla osób starszych.

Gdzie się chowają takie dziewczyny? Jeszcze nie udało mi się takiej spotkać, mimo że szukam :D
  • Odpowiedz