Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki - poszukuję osoby która umie programować aplikacje w Swift na MacOS'a. Mam małe zleconko do zaprogramowania a mianowicie:
programik, którego zadaniem byłoby sprawdzanie wersji pakietu na serwerze i w momencie, gdy na serwerze jest nowszy pakiet aktualizować go (pobrać i rozpakować, jest to .zip). Program miałby uruchamiać się przy uruchamianiu komputera oraz mieć możliwość ręcznej aktualizacji (użytkownik uruchamia program, ma wyświetloną wersję pakietu na komputerze i serwerze, ma przycisk "Aktualizuj" do ręcznej aktualizacji).
Próbowałem sam to napisać i nawet mam coś co jakoś działa, ale są jakieś problemy z uruchamianiem tego z startem komputera. Nigdy wcześniej nie pisałem w Swift ani na MacOS, więc nie znam nawet specyfiki tych rozwiązań.
Zadanie wydaje się być proste i mam nadzieje że jest proste. Pomoże ktoś? (najlepiej jakbym otrzymał fakturę VAT, ale w inny sposób też sobie poradzimy).
EDIT: Dlaczego Swift? Bo on wydaje mi się znacznie bliższy temu co znam niż Objective-C, a możliwe że będę musiał dokonywać kosmetycznych zmian pod klienta i sobie z tym radzić sam.

#programowanie #macos #macosx #swift #zlecenie
  • 6
@wczoraj: Nie mam pojęcia jak to zrobić "elegancko". W tej chwili rozwiązanie mam takie, że aplikacje mam dodaną w launchctl i jest uruchamiana z parametrem "-silent" i wtedy chowane jest główne okno aplikacji. Działa, ale aplikacja pokazuje się na docku jako uruchomiona i na górze jest menu aplikacji. Dodatkowo jest jakaś opcja w MacOS przywracania okien przy uruchomieniu czy coś i wtedy aplikacja się sama uruchamia (problem zgłoszony przez jednego z
@wczoraj: też tak chyba uważam - a najlepiej jakby ktoś znał specyfikę tego systemu operacyjnego i miał doświadczenie. Na Windowsie napisałbym to sobie w kilka chwil, bo samo zadanie nie jest skomplikowane, ale w przypadku MacOS pokonała mnie sama specyfika tego środowiska. Szukałem jakiekolwiek rozwiązania ale wszędzie cisza...