Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, 1.08 miałem ostateczny termin wypowiedzenia umowy na internet stacjonarny w #orange i z tego co wiem umowa teraz przeszła na czas nieokreślony z jakimiś chorymi warunkami. Jeżeli ją wypowiem to będę musiał zapłacić za miesiąc usług jakąs nieludzką kwotę a jeżeli ją przedłuże to nie. Jak wybrnąć z takiej sytuacji jeśli nie chce przedłużać umowy ale jednocześnie nie chce płacić przez miesiąc 260zł zamiast 80zł? #prawo #kiciochpyta
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Robert_K: sam taką umowę zawarłeś :) Też mi się nie podobało, że musiałem dwa albo trzy razy zapłacić kwotę kilka razy większą, ale jednak to było moje niedopatrzenie, nie tepsy/oranżów. I tak się szybko zorientowałeś, bo ja dopiero po otrzymaniu kolejnej faktury :/
  • Odpowiedz
  • 0
@Robert_K jeśli odstąpisz od umowy, wracają stare warunki. Czyli jakbyś zawarł nowa, i później odstąpić, to po odstąpieniu wracasz do warunków umowy na czas nieokreślony.
  • Odpowiedz
  • 0
@susz_suszelski UPC to trochę inna liga. Ale nie jest niewiniatkiem. Na umowie na czas nieokreślony co jakiś czas zwiększają ceny. Legalnie (tak samo jak orange), ale też dziadostwo
  • Odpowiedz
@Clear: Właśnie pani na infolinii powiedziała mi że jak zmienię to na automatyczne przejście na 6 miesięcy to mogę odstąpić od przedłużenia umowy zanim wejdą nowe warunki i wtedy umowa zakończy się zgodnie z terminem i nie będzie przechodzić na czas nieokreślony.
  • Odpowiedz
@Clear: No ale już jest po czasie więc nie mam zbyt wiele wyjść. Troche niedopilnowałem terminu bo byłem przekonany że jak podpisywałem obydwie umowy w tym samym czasie to kończą sie w tym samym czasie ale niestety nie.
  • Odpowiedz