Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, 1.08 miałem ostateczny termin wypowiedzenia umowy na internet stacjonarny w #orange i z tego co wiem umowa teraz przeszła na czas nieokreślony z jakimiś chorymi warunkami. Jeżeli ją wypowiem to będę musiał zapłacić za miesiąc usług jakąs nieludzką kwotę a jeżeli ją przedłuże to nie. Jak wybrnąć z takiej sytuacji jeśli nie chce przedłużać umowy ale jednocześnie nie chce płacić przez miesiąc 260zł zamiast 80zł? #prawo #kiciochpyta
  • 28
@susz_suszelski sądząc po tym jak op pilnuje terminów, ja zrobiłbym to Teraz. Jak poczeka o 2 dni za długo, to zapłaci jeszcze za trzeci miesiąc.

IMHO, UOKiK powinien zabronić takich praktyk. Masz umowę na czas określony - po zakończeniu umowy, warunki powinny być identyczne. Ewentualnie jakieś niewielkie różnice. A nie wybór automatycznie przedłużymy o pół roku na tych samych warunkach, albo na czas nieokreślony po cenie oderwanej od rzeczywistości.

Ale póki co,
@Clear: Z tym że nie wszędzie jest to praktykowane ja w UPC nawet gdy przegapię koniec umowy z operatorem ten przechodzi na bez terminową umowę nie zmieniając warunków i teraz tylko u mnie leży kwestia tego czy zapragnę zerwać umowę czy ją trzymać taką jaka jest,przeważnie się zrywa po prostu umowę bezterminową i dostaję lepszą ofertę by zostać tak to powinno działać
@Robert_K: Szczerze to z Orange nie chcę mieć nic wspólnego,ogólnie żerują na nieświadomości klientów,powinno być tak że około miesiąca przed końcem umowy powinna zadzwonić infolinia i zapytać czy chcesz dalej utrzymywać umowę bo wygasa i powinna przedstawić dobre i dogodne warunki utrzymaniowe ale po #!$%@? jak można ciąć ludzi na niebotyczne rachunki za nie dotrzymanie terminu
@Robert_K: No tak tylko że ty byś podpisywał nową umowę czy przedłużał istniejącą
(choć już w gruncie rzeczy nie) umowę możesz zaryzykować,tylko czytaj wszystko jak będziesz podpisywał każdy kruczek bo #!$%@? wie jak oni się zabezpieczają na taką ewentualność,wiesz lepiej zapłacić raz 200 przez nie uwagę niż przez 2 lata płacić 100zł abonamentu( _)