Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #diy #slusarstwo #majsterkowanie #cnc #mechanikasamochodowa #technologia #technika #gwint
#slask #zaglebie #katowice #chorzow #siemianowice #sosnowiec #dabrowagornicza #bedzin #piekaryslaskie #czeladz #bytom

na wstępie przepraszam za tagi, ale nie wiem jak to tagować.

Potrzebuje pomocy osoby która byłaby w stanie mi pomoc i okręcić śrubę która została w gwincie (nie mam doświadczenia sądzę, że trzeba rozwiercić i użyć wkrętaka jednak boję się, że wykrętakiem zniszczę gwint). Natomiast jeśli okaże się, że śruba jest krzywo wkręcona w gwint i dlatego nie da się jej odkręcić, sądzę, że potrzebowałbym rozwiercić gwint na większy i dorobić nagiwntowaną tuleję i wpasować ją idealnie w oś, tak aby była "protezą" gwintu.
Piotr--K - #rower #szosa #diy #slusarstwo #majsterkowanie #cnc #mechanikasamochodowa ...

źródło: comment_fy52LZ8mGGejZM8w92Fx71xLUT5zIU7M.jpg

Pobierz
  • 24
@Kurisutofa: może niejasno się wyraziłem, ale gwint jest tak mocno dokręcony, że wszystko sposoby odkręcenia doprowadziły do ukręcenia ośki
edit: albo krzywo wkręcony stąd problem z odkręceniem
@Piotr--K: To spróbuj z tym wywierceniem otworu. Ostatnio też miałem taki problem i musiałem się powołać na nawiercenie otworu, ale nie jest to zbyt dobre, bo łatwo można zniszczyć gwint. Jeśli już będziesz tak próbował, to najpierw zacznij od małych wierteł. Gdy już zostanie cienka warstwa tej śruby wewnątrz (jeszcze przymocowana do gwintu), to spróbuj ją wybić.