Wpis z mikrobloga

Jako że obiecałem dzisiaj dwa posty to wrzucam z rana pierwszy.
Dzisiaj mamy produkcję która bardzo dobrze przyjęła się w Polsce z oceną na serwisie gry-online.pl na poziomie 8.7p.
Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
Rok produkcji: 2000
Kolejny RTS jest to jednak inny styl niż AOE gdyż objawia się brakiem sterowania jednostek.
Jednostki żyją własnym życiem my możemy je jedynie rekrutować oraz wyznaczać nagrody za eksploracje mapy i zabicie danego potwora.
W grze spędziłem za dzieciaka kilkadziesiąt godzin życia.
Z tego co widziałem w sklepie GOL można nabyć Majesty za 10zł.
Nie wiem szczerze jak wyglądała druga odsłona gry, nie udało mi się jeszcze zagrać podkreślam jeszcze( ͡ ͜ʖ ͡)

To chyba na tyle, teraz pytanie jaki chcecie następny gatunek bo 3 RTS'y były może jakaś akcji, symulator czy hack'and'slash'er czekam na wasze opinie.
#staregry #grykrxa #gry
Krx_S - Jako że obiecałem dzisiaj dwa posty to wrzucam z rana pierwszy.
Dzisiaj mamy...

źródło: comment_Vjg2oEFbsm2UPP59BZxVMrD72hmK2g9B.jpg

Pobierz
  • 30
@Krx_S ej, a kojarzysz grę rts, gdzie się grało elfami (chyba), zbierało się takie niebieskie jagody z krzaków jako pożywienie i można było rozmnażać te elfy? Nic więcej nie pamiętam, a grałam za dzieciaka dużo w takie coś.
@Krx_S to nie to, pamiętam jeszcze że budynki były podobne do drzew chyba. Nawet nie wiem czy to była jedna rasa z wielu dostępnych w grze czy były tylko te elfy. Najbardziej pamiętam te krzaki z jagodami i chyba coś mi się kojarzy, że mieli jakieś serduszka nad domem jak robili dziecko. :D
@Gorbovsky tak na 100% to :D inaczej trochę zapamietałam, ale patrzę na rozgrywkę i wiem na bank, że w to grałam. Nie wiem czemu koniecznie jagody w mojej głowie były niebieskie, jak są czerwone, ale reszta się zgadza. Czyli jednak były inne rasy a ja się uparłam na granie elfami, pewnie przez władcę pierścieni xD
Dziękuję Ci bardzo! :*
@Krx_S no, aż bym teraz pograła :) w ogóle za dzieciaka grałam w takie gry, a jedyne co umiałam robić to nazbierać jagód, zrobić dzieci, a jak mnie ktoś atakował to pewnie od razu wyłączłam grę i zaczynałam od nowa xD
@sylvvy: Serduszka nad domem? Krzaki z owocami? Brzmi jak Cultures 2.

A co do sagi to mega przydatne było sobie kupić niewolnicę-karła i płodzić w ich domach, znacznie zmniejszało to zużycie jedzenia i czas "produkcji" nowych poddanych.