Wpis z mikrobloga

#rozowepaski w #samochody to największy rak na drogach...
Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś #!$%@?ł tyle akcji w ciągu 50km na drodze krajowej.
Oczywiście nikt na #motocykle nie #!$%@?ł nic głupiego tylko sobie spokojnie wyprzedzali tam gdzie mogli, ale wtem...
Pojawiła się ona.. brunetka w białej strzale na rejestracji WP. Zobaczyłem ją metr od mojego zderzaka z tyłu... No i zaczął się festiwal #!$%@?... Kombinacje, wyprzedzanie... podwójna ciągła? ŻADEN PROBLEM! skrzyżowanie? WIĘCEJ MIEJSCA DO WYPRZEDZANIA.
Muszę jednak powiedzieć, że podziwiam za fantazję i odwagę, bo jechać metr (słownie JEDEN METR) za zderzakiem ciężarówki, za którą nic nie widać to trzeba mieć jaja (wygląda na to, że pani miała większe ode mnie). Nie mogłem wyjść z podziwu jak ktoś przed ciężarkówką zaczął hamować i pani ledwo wyrobiła, ale nie uderzyła! Myślicie, że czegoś ją to nauczyło, no nie? NIC BARDZIEJ MYLNEGO. Podjechała znów tak blisko, po czym wyprzedziła na podwójnej ciągłej..

Jaki był efekt? Do miasta dojechała 1 auto przede mną xD W mieście jeszcze parę razy zrobiła jakiś #!$%@? slalom między autami, #!$%@?ła się komuś na lewoskręcie przed maskę i pojechała dalej.. Trzeba przyznać, że tam mi uciekła..

Wołam jeszcze @puddin jako główną zainteresowaną ;) Nie sądziłem, że tak szybko spotka mnie coś co CIę tak dobitnie wyśmieje ( )

#pdk
  • 41
@gerard-kowalski: Nie, mnie wasz ból dupy nie dziwi. Mnie wasz ból dupy śmieszy. Gdyby was to nie obchodziło, to przeszlibyście obok tego obojętnie, ale widać poruszyłam jakieś wrażliwe struny. Być może generalizowanie było błędem, ale jeśli czujesz, że Ciebie coś nie dotyczy to nie przybiegasz się bronić i krzyczeć.
@PMV_Norway: Kierowcy samochodów też nie są święci, to osobny temat. Różnica między jednymi, a drugimi polega na tym, że ci w samochodach nie domagają się szczególnego traktowania i kultury, równocześnie mając wszystkich innych w nosie i uważając się lepszych.
@puddin taki wątek pojawia się średnio raz na tydzień, bo panicze w samochodach nie mogą przetrawić że motocykle jadą do przodu. Nie obchodziło za pierwszym, drugim i 10 razem, ale ile #!$%@? można
@puddin: a wiesz czemu sie domagaja? bo #!$%@? nikt nie patrzy w lusterka, a na motocyklu latwiej kogos uszkodzic. rusz szare komorki - potem sie wypowiadaj w internecie.
Bo widze, ze nie bardzo wiesz jak dziala swiat.

@puddin co rozumiesz przez specjalne traktowanie? Możliwość przejazdu busspasem?
To ze nie przeszkadzajac nikomu gdy mam możliwość jadę do przodu? Powiem Ci więcej nie obowiązują mnie płatne bramki i parkuje prawie wszędzie za darmo.
A może to ze wymagam od siebie i innych by rozglądać się dokładnie niezależnie czym jadę, by nikt mi pod koła nie wpadł? Czy może to ze wymagam by używać głowy w czasie jazdy?
A tak przy okazji
@PMV_Norway: Wszystko to, czego dowiedziałam się we własnym wątku. Bo kierowcy samochodów mają zachowywać szczególną ostrożność, bo może przyjechać motocykl, ale nie słyszałam nigdy, żeby była kampania "patrz w lusterka, samochody są wszędzie". Bo muszą motocyklom zostawiać miejsce w korku. Bo muszą brać pod uwagę, że w motocyklu nie mają klimy, więc muszą jechać szybciej żeby się chłodzić (XD). A na koniec, to jeszcze kierowcy samochodów motocyklistom powinni być wdzięczni.

Sądziłam,
@gerard-kowalski: Mnie nie chodzi o kampanie o samochodach dla samochodów, a o kampanie dla motocyklistów, żeby sami zaczęli zwracać uwagę na inne pojazdy. Ciągle trąbi się o tym, że na motory trzeba uważać. Niech motocykliści sami uważają. Niech będą kampanie dla motocyklistów, że nie są nieśmiertelni. Niech motocykliści zaczną sami z siebie uważać i nie prowokują niebezpiecznych sytuacji. Dla mnie sytuacja, w której patrzę w lusterko i nic nie widzę, a
@puddin: Akcja patrz w lusterka miala pierwotnie zupelnie inny cel, mianowicie chodzilo o to by przyzwyczaic sie do widoku mniejszego pojazdu.
Co do zostawiania miejsca, no powiedz mi szczerze w czym to jest problematyczne? Jadac samochodem nic mi nie stoi na przeszkodzie by lekko zjechac do prawej. Nie ubedzie mi, a ktos smialo przejedzie.
Z tym jechaniem szybciej to troche przyszalalas :D
A teraz powiedz kolezanko jaka grupa motocyklistow stwarza najwiecej
@PMV_Norway: Przecież ja tego nie wymyśliłam, napisał to jeden z motocyklistów ( ͡° ͜ʖ ͡°) A najgorsi są ci na ścigaczach. Nigdy żaden koleś na Harleyu nie podniósł mi ciśnienia. Raz jeszcze: być może generalizowanie było błędem, logiczne, że nie 100% motocyklistów to debile, niestety tych się najczęściej zauważa i też o wiele łatwiej jest napisać "motocykliści" niż "pewna część, pewnej grupy motocyklistów". Chociaż po tym całym
@gerard-kowalski Na mojej drodze z Wwy do domu 90% to obszar zabudowany, do tego co kilkaset metrów wysepki, miejsc do wyprzedzania mało. Jadę tam zwykle 60, max. 70, święty nie jestem, tak samo motocyklem jak i autem.
Gdy jestem na Moto wyprzedzających jest bez liku, podwójna ciągła, skrzyżowania nie grają roli. Są nawet dżygici co wysepkę z lewej wezmą :) Jadąc taką samą prędkością z autem przez 40 km wyprzedzi mnie dwóch-trzech.