Wpis z mikrobloga

Witam doswiadczonych mirkow.
Chce pare opini na temat paru altow ;P
1. Ripple (Duzy market cap (zapewne dlatego ze ma prawie 40bln circulating supply) ale czy ten coin stworzony specjalnie dla Bankow (wiem wiem to jest chamstwo) moze byc cos wart w krotkiej lub dlugiej przyszlosci? Jesli faktycznie by banki zaczely go uzywac czyli protokolu ripple i tokenow XRP jako asset ktory by im zaoszczedzil duzo pieniedzy? czy jest to mozliwe? czy banki raczej pojda z nowym SWIFT GIP? (Swift obejmuje 11 tys bankow na 30 tys bankow ogolnie wiec jest miejsce na Ripple jakby nie patrzec) Co wy o tym myslicie?

2. SiaCoin, ostatnio cicho o nim, ale jakos przed wakacjami duzo o nim slyszalem, ze warto inwestowac, ze sie oplaci i tak dalej, o co z nim chodzi ktos cos?

3. IOTA, Bitshares, NEM, Golem, Verge, DigiByte, wszystkie te waluty wygladaja ciekawie, i sa przynajmniej dla mnie (nie jestem zadnym specem w krypto) obiektem zainteresowan.. Ktos cos moze szybko strescic te waluty?

4. DogeCoin, co z tym pieselem jest? Slyszalem ze ten caly guru DC, to jakis wybryk natury? jakies zatrzymania przez policje, gwalty itp to prawda czy jakies plotki? no i czemu od jest pozostawiony ? zadnych info o pracach nad nim nic nie ma.

Dzieki komukolwiek kto mi odpowie w miare sensownie;)
Zaznaczam ze nie posiadam zadnych z wymienionych walut, aczkolwiek szukam czegos zeby zainwestowac, Bitcoin mnie nie interesuje bo nie jest w mojej orbicie finasowej ... wiec tylko takie drobne moge kupic.
#kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zielonkanarejonie: mam ripple, siacoin, digibyte, myślałem że dzisiaj siacoin wejdzie ale szybko wzrosło szybko spadło. Ale i tak jestem po miesiącu 50% do przodu. Digibyte mam 80-100% więc bym teraz nie kupił, za to spadło nieźle nxt
  • Odpowiedz
@Zielonkanarejonie: teraz jestem chyba na 0 z xrp bo część kupiłem po 0,16 cześć po 0,19. Czekam. Bitcoin rośnie procentowo w miarę powoli. Niektóre inne waluty rosną kilkaset procent. Czekam aż takim xrp, dgb, sc podwoję kase wtedy będę miał na jakiś ułamek bitcoina. Takto nie mam skąd wyłożyć 3300$. Za dużo kasy.
  • Odpowiedz
Nie jestem żadnym specjalistą od alt coinów ale dla mnie zdecydowanym faworytem jest IOTA. Jeżeli wszystko potoczy sie zgodnie z przewidywaniami to wywróci cały rynek kryptowalut (również światowy handel) do góry nogami. Osobiście kupiłem za oszczędności życia i będę trzymał kilka lat a póżniej się zobaczy.
Kilka unikalnych właściwości.
1. Całkowicie darmowe tranzakcje
2. Nieograniczona skalowalność
3. Szybkośc tranzakcji ( na razie to bywa z tym różnie).
4. Tranzakcje offline.
  • Odpowiedz