Wpis z mikrobloga

Witam. Mam następujący problem w QT, z którym męczę się od kilku godzin i niestety nie mogę znaleźć rozwiązania: Próbuję dodawać QTableWidget'y do VerticalLayout'a poprzez naciskanie przycisku(z każdym następnym naciśnięciem powinna pojawić się kolejna tabela). Niestety dzieje się to tylko po pierwszym naciśnięciu przycisku, a z każdym kolejnym nic się już nie dzieje(pomimo, że tabele pojawiają się w liście "lista_tabel"). Zauważyłem, ze w tych kolejnych razach pole "LayoutStretch" zaczyna przyjmować wartość -1 pomimo ustawienia jej w funkcji AddWidget na 0(niestety w dokumentacji klasycznie nie jest napisane co to -1 może oznaczać). Spotkał się może ktoś kiedyś z takim problemem albo ma pomysł jak sobie z nim poradzić?

#qt #qt5 #qtcreator
D.....i - Witam. Mam następujący problem w QT, z którym męczę się od kilku godzin i n...

źródło: comment_GasjxYp2ZEOBaPWKSrp4a4Ia2AMFgh9E.jpg

Pobierz
  • 1
@DJ_Luki: Jakby ktoś miał kiedyś taki problem: Do layout'a dodawałem widget, który jeszcze nie istniał(brałem go ze złego indeksu) - ten insert powinien być dla lista_linii.size() a nie dla lista_linii.size() - 1 ;)