Wpis z mikrobloga

Mireczki zachęćcie mnie do linuxa XD
Mam #thinkpad 420 z i5 i myśle sobie czy może by nie przejść na linuxa, aktualnie mam win7(i nie narzekam), czemu o tym myśle? niewiem, mam poprostu ochotę spróbować czegoś nowego XD przeanalizowałem juz programy których używam i wszystkie sa na linuxie lub maja swoje substytuty(java+eclipse,gcc,internet, troche gram ale jakos przeżyje raczej xd i to chyba tyle).
Ciekawy też jestem jak taka zmiana wpływa na baterie? tzn czy wydluzy to czas dzialania itd?
Jesli chodzi o wybór to myślałem o #linuxmint jako że wydaje sie być dość popularny i prosty na początek, oraz ma bardzo ładną nakładkę kde plasma (tak tak oszczędzaj ram gdziekolwiek jestes #pdk) wiec chciałbym żeby była ona zawarta w distro (najlepiej w najnowszej wersji) :D
help
#linux #informatyka
  • 22
@wiskoler możesz rozwinąć, bo mi działa kodi

@Luk_1mex weź ubuntu / mint, żadnej fedory czy archa bo będziesz się chciał powiesić, do konfiguracji oszczędzania baterii musisz zainstalować pakiet tlp i go skonfirowac wedle własnych potrzeb, bo domyślnie będzie Ci laptop chodził na odpowiedniku wysokiej wydajności w windzie
@rekoj: Kodi jako takie zainstalowało się poprawnie, wtyczki również. Problem jest natomiast z dźwiękiem. Po prostu go nie ma i tyle. Obojetne jakie bym nie wybrał urządzenie to dźwięku nie ma i już. Sprawdzone na dwóch kompach o różnej budowie. Co ciekawe na jednym z nich postawiony Debian i Kodi z dźwiękiem śmiga aż miło.
http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=9310.0 tutaj opisałem przypadłości, rozwiązania brak.
@wiskoler: pech, nic innego powiedzieć nie mogę, a linuxmint.pl to forum januszy z wąsem, którzy udają że coś wiedzą, pisz na oficjalnym forum dystrybucji.

@Luk_1mex: a co chcesz wiedzieć? Mam aktualnie 3 nakładki na systemie w tym kde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Luk_1mex linux jest wdziecznym systemem o ile poswieci mu sie sporo czasu i uwagi. Zaczalem od wczesnych wersji ubuntu i bardzo duzo sie nawojowalem z nim, ale dzieki temu ogarnalem konsole, ktora jednak okazala sie #!$%@? wygodniejsza od klikania w ikonki i okna, teraz siedze na Mint, ktory jest praktycznie bezobslugowy.
Warto sie w to pobawic dla czystej radochy odkrywania, funkcjonalnosc jest zblizona do windy, obsluga wymaga nauki i checi, ale odwdziecza