Wpis z mikrobloga

6 sierpnia 2017, Pisarzowice, ul. Bielska, godz. 16.00 - W Pisarzowicach, gdzie ostatnio zginął 26-letni motocyklista, policjanci śląskiego i bielskiego ruchu drogowego prowadzili dziś akcję „STOP BRAWURZE”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w relacji kierowców samochodów i motocykli.

– W drastycznych przypadkach nie ma możliwości wybrać pomiędzy życiem i śmiercią, człowiek umiera, a jego bliscy przychodzą go odwiedzać na cmentarz. Dlatego zdecydowanie warto się zastanowić, co można zmodyfikować w stylu naszej jazdy, by jak najdłużej cieszyć się życiem –podkreślał st. asp. Tomasz Bratek z WRD KWP w Katowicach.

– Jeżdżąc na motocyklu, miałem wypadek na obwodnicy w Żorach. Przyczyną wypadku była moja brawura, nadmierna prędkość na zakręcie oraz rozsypany piasek. Dla niepełnosprawnego motocyklisty schody stanowią wyzwanie –powiedział nam Patryk Chmielowiec z Rybnika.

– Wypadkowi motocyklowemu uległem ponad dwadzieścia cztery lata temu. Wtedy byłem jeszcze bardzo młodym chłopakiem, dwa tygodnie przed osiemnastymi urodzinami. Zabrakło mi trochę wyobraźni. Dzień przed wypadkiem zamieniłem mój motocykl na inny, ten, na którym jechałem, miał niesprawny przedni hamulec. Uderzyłem w naczepę tira. Sześć lat spędziłem na OIOM, kolejne osiem lat w pokoju na ósmym piętrze. Dziś nie mam swojego oddechu, przy życiu utrzymuje mnie respirator. Motocyklisto, zastanów się i wybierz bezpieczną jazdę, bez brawury, wypadku i wszystkich kłopotów z tym związanych – powiedział naszej gazecie Janusz Świtoń z Jastrzębia Zdroju. Więcej oraz foto: http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/aktualnosci/35501/policyjna-akcja-w-pisarzowicach-foto

#pisarzowice #motocyklisci #policja #akcja #wrd #katowice #drogowka
grishko - 6 sierpnia 2017, Pisarzowice, ul. Bielska, godz. 16.00 - W Pisarzowicach, g...

źródło: comment_MAffMO6NYhOjO501oUDO713ijDm1TOYT.jpg

Pobierz