Wpis z mikrobloga

Szukam ultrabooka/laptopa za ok. 2000-2500 do #webdev i #grafika. Stawiam na 13-14" 1920x1080, jakiś i5, 8gb ramu i SSD. Fajnie, gdy będzie w białym kolorze. Nie zamierzam na nim grać w gry, ew. jakiś Football Manager. Mogą być używki. Przemawia do mnie najbardziej jakiś używany macbook albo Xiaomi air 13 (tutaj obawiam się vatu). Co możecie mi doradzić?

Dodam, iż będzie używany często w plenerze, w przyszłości planuję dokupić monitor zewnętrzny.

#laptopy #ultrabooki
  • 20
Stawiam na 13-14" 1920x1080, jakiś i5, 8gb ramu i SSD

@damian44__: Taka konfiguracja w takiej cenie to chyba tylko używki. Macbooka to raczej nie dostaniesz, bo one niewiele tracą na wartości
@damian44__: za taką cenę z takimi wymaganiami masz jeden wybór:


Żeby mieć takie parametry o jakich piszesz to musisz raczej dołożyć te 500-1000 zł żeby kupić coś co spełni Twoje wymagania. Macbooka nie dostaniesz na pewno w takich pieniądzach
@damian44__: nie wygląda źle ten Acer tyko pamiętaj, małą matryca plus duża rozdzielczość to wytrzeszcz oczy po roku użytkowania 13.3 jeszcze nie ma tragedii :) dla mnie wygląda legitnie no i podstawa ... ssd nigdy więcej talerzy :)
@paki82: No właśnie z tym FHD wiem, ale zawsze można powiększyć czcionkę, w systemie, albo w jakimś edytorze i jakoś będzie. Miałem kiedyś, dawno temu Samsunga R510, rozpadła się matryca. To była 15". I wcale mi się mała nie wydawała, więc dlatego zdecydowałem się na 13. A SSD to wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@veranoo 8 GB Ramu powinno wystarczyć, ja w macu mam 16 to trochę inna liga ale jak szperalem przed kupnem to do webdeva podobno wystarcza to 8.