Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem 25-letnim mężczyzną, pracuję jako programista, a więc siłą rzeczy prowadzę raczej siedzący tryb życia i spędzam dużo czasu przy komputerze. Od kilku miesięcy zmagam się z napadowym zmęczeniem i osłabieniem. Objawia się to między innymi:

- rozdrażnieniem, odczuwalnym dyskom***m w widzeniu,
- uczuciem poddenerwowania, czasami rosnącym do uczucia lekkiej paniki,
- odrętwieniami kończyn,
- uczuciem otępienia, słabszą świadomością,
- uczuciem duszności i braku tlenu pomimo swobodnego oddychania

Często też atakom towarzyszyły problemy trawienne, gastrolog zdiagnozował zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach, po kuracji antybiotykami i przejściu na dietę lekkostrawną trawienie znacznie poprawiło się, niemniej pozostałe objawy nadal występują.

Dodam, że napady osłabienia na ogół zdarzają się w specyficznych miejscach, np:

- biuro w pracy (duże klimatyzowane pomieszczenie, sporo pylących materiałów np. palety i tablice korkowe, silne jasne światło)
- galerie handlowe (klimatyzacja, silne światło)
- las
- cudze mieszkanie (we własnym zawsze czuję się dobrze)
- imprezy masowe takie jak mecze piłkarskie, koncerty

a także czynnościach:

- dłuższy spacer bądź wyjście,
- dłuższe sesje przed komputerem,
- wyżej wymienione imprezy masowe a więc koncerty, mecze piłkarskie, ale także zwykłe imprezy z większą ilością osób,
- wysiłek fizyczny (warto dodać że podczas leczenia znacznie pogorszyła mi się kondycja, wcześniej regularnie ćwiczyłem i uprawiałem różnego rodzaju sporty, na czas leczenia się wstrzymałem się od uprawiania sportu, ale także od picia alkoholu, kawy, mocnej herbaty, ciężkostrawnego jedzenia).

Przeszedłem serie badań: EKG, echo serca, TSH, badania krwi, nerek, wątroby, witamina D i magnez w organiźmie, przeciwciała alergiczne, borelioza, lamblioza. Powyższe badania nie wykazały nieprawidłowości poza niedoborem witaminy D. Neurolog podejrzewa u mnie tężyczkę, mimo że test tężyczkowy wyszedł negatywnie - zalecono mi suplementację witaminą D i magnezem, która pomogła ale w małym stopniu. Poźniej jak już wspomniałem leczyłem problemy z jelitami i do normy wróciło trawienie. Ponadto w przeszłości zmagałem się z alergią, dlatego też wyróżniłem miejsca w których się źle czuję, mimo że przeciwciał związanych z alergią badania nie wykazały. Dodam też że nie mam w życiu problemów, które mogłyby wpłynąć na pogorszenie stanu psychicznego, przeciwnie, pomijając problemy zdrowotne przeżywam jeden z najlepszych okresów w moim życiu i jestem nim usatysfakcjonowany. Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę i na jakie badania się udać, o ile są potrzebne?

http://www.forumneurologiczne.pl/forum/napady-zmeczen-otepienie-oslabienia/watek/1340933/1.html

#programowanie #nieprogramowanie #it #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 10