Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do Mirków i Węgierek. Powiedzmy, że mogę sobie pozwolić na wydanie ze 2500-2700 na łuk. Zależy mi na aparacie estetycznym, bo jestem już stary i muszę czasami świecić zębami. Jaki aparat polecilibyście. Zbliżam się do godziny zero już za kilka dni i mimo oglądania wielu filmów itp jakoś nie mogę się zdecydować.
Druga sprawa to irygator do zębów. Który polecacie z tych przetestowanych przez was, a jakie odradzacie?
#ortodoncja
  • 10
@galeon: I serio uzależnisz od tego swój wybór? To juz lepiej pogadać z ortodontą, który ma przykład na dziesiątkach pacjentów, a nie człowieka który miał jeden aparat w życiu i może go zestawic ewentualnie z jakimś znajomym który też nosił. Ale w sumie nie ma co porównywać, bo jeśli mieli różne wady zgryzu to to będzie niemiarodajne. Trzy moje siostry nosiły aparat i każda ma inne doświadczenia, każda inny wynik leczenia
@galeon: mnie się nie podobają te estetyczne, dla mnie wcale estetyczne nie są.
Przede wszystkim z daleka widać, że coś z zębami jest nie tak i to jeszcze bardziej przykuwa uwagę przynajmniej w mojej opinii.
Dla mnie ten metalowy dodaje uroku i odejmuje lat :D
A przy bezligaturowym to tylko 1,5 roku noszenia, ja za moim tęsknie :D
@nama: Hm.. przy mojej wadzie u mnie, z tego co mówił ortodonta, każdy aparat jest możliwy do założenia. Może wziąć droższy bezligaturowym, ale za to nosić go krócej i pewnie kosztowo na jedno wyjdzie.

W cenniku widzę tak:
Założenie aparatu stałego z kryształowymi zamkami – jeden łuk 2500 zł
Założenie aparatu stałego z porcelanowymi zamkami – jeden łuk 2200 zł
Założenie aparatu stałego z metalowymi zamkami – jeden łuk 1600 zł
@galeon: ja miałam bezligaturowy i każdemu polecam. Bezligaturowy poszerza też uśmiech w przeciwieństwie do ligaturowego. Dla mnie to czy widać aparat czy nie widać (a zawsze i tak widać) jest mniej istotne. Najważniejszy jest efekt końcowy.
@galeon: Ja mam bezligaturowy kosmetyczny za 3.5k za łuk. Z nazw to do wyboru miałem ceramiczny, kompozytowy i kryształowy, ale nie wiem w końcu który mam. Powiem ci, że nigdy bym się na metalowy nie zdecydował. Kosmetyczny apart zobaczysz dopiero jak się przyjrzysz. Mimo, że się trochę brudzi, mimo, że się pojawia osad to i tak będzie milion razy mniej widoczny niż metalowy.

A co do irygatorów to mam dwa:
-
@Rizzin: Od blisko dwóch tygodni mam górny łuk bezligaturowy kosmetyczny. Kosztował mnie 3 koła i też nie wiem z jakiego jest on materiału. Jestem zadowolony z efektu. Na dół wezmę taki sam? (też miałeś na dół?)
A za info o irygatorze dziękuję. Jeszcze jestem przed zakupem, może wezmę ten co ty.