Wpis z mikrobloga

Motoświry, ktoś tu jeździ na oponach tylnych Heidenau K60 albo Pirelli MT 21 Rallycross? Ciekaw jestem opinii dot. którejś z nich. Jak trzymanie na mokrym asfalcie i offie? Kopią one coś w piachu? #motocykle
  • 11
@Ostasz: teraz mam komplet MT21. Dopiero zalozony, przejechane kilkadziesiat km. Poprzednie T63 bardzo zajebiste, serio swietne - obecnie ich cos kupic nie mozna stad wzialem mt21
@bocznica: wlasnie zobaczyłem te T63, co prawda nie idealnie mój rozmiar (stad nie wyskoczyła przy poszukiwaniach) ale by weszła. Bieżnik wyglada bardzo spoko. Chyba podjadę do Huberta obejrzeć obie gumy i zdecyduje czy K60 czy MT21. Z MT martwi mnie tylko, że szybko schodzi na czarnym, bo bieżnik spoko. No nic. Dzięki!
@Ostasz: robię już 3 komplet k60 scout. Dla mnie bomba. Ale to 50/50 więc nie spodziewaj się rewelacji. W piachu ok, ale w błocie słabo - nie oczyszczają się zbyt dobrze.

+ bez strachu z asfaltu w piach
+ składasz się w zakrętach do oporu
+ bardzo dobrze przebiegi (do 20k)

- głośne na asfalcie
- mega sztywne (bez powietrza można latać prawie) (nie wiem czy to plus czy minus)
-
@franek-pokrywko: dzięki za opinię! Chyba powoli się przekonuję w stronę tej gumki.
@kusznier: dzięki! właśnie gdzieś czytałem, że K60 Scouty są podobnie głośne jak Mitasy E-09. Zatem nie widzę tutaj korzyści. Na minus to jednak właściwości offroadowe a na plus przebiegy. Ale chyba bliżej mi do offa więc skieruję się ku MT21 a takiego K60 to założyłbym na swoje drugie moto, którę myślę żeby było bardziej szosowe a mniej offroadowe.
@kusznier: to parę pytań - jaki rozmiar był tych opon (różne bieżniki)?
I nie przeszkadzała ich kwadratowość w niczym? Bo profil (przynajmniej na zdjęciach) mają coś mało okrągły.

@bocznica: co byś mógł o tych K60 napisać? Sam mam na tyle Karoo 3, ale szukam czegoś trochę mniej offowego (trochę). Rozważam Mitasy E-07, K60 Scout, Metzeler Enduro 3 Sahara- jak ktoś ma inne, dobre pomysły, to zamieniam się w słuch. Opony