Wpis z mikrobloga

Dla Powstańców szacunek, Bór-Komorowski i Okulicki na szubienicę - a Sosnkowski tez był spoko, ale się go nie słuchali.
ja piehdole, na niemiecko-ruskiego alkoholika z RONY rzucić Baczyńskiego który umarł czwartego sierpnia, to jest właśnie kwintesencja narodu polskiego
kuhwa, oficjalny rozkaz o zdobywaniu broni na wrogu
kuhwa, najpierw zrobione, potem odwołane, na koniec zrobione
#niepopularnaopinia #gownowpis
  • 12
Co ty możesz wiedzieć?


@wasiuu: Ja ci powiem co on może wiedzieć, wczoraj widziałem sondę w telewizji wśród dzieciaków tak 15-20 lat i po pytaniu co to jest Ojczyzna i czy by poszli o nią walczyć połowa powiedziała, że absolutnie nie i to jeszcze wciskając jakieś wartości europejskie. Ale z dumą muszę dodać, że każda dziewczyna bez wahania powiedziała, że z zamkniętymi oczami pójdzie.
@wasiuu: potepiam działania dowódców i szanuję Powstańców, którzy walczyli mimo irracjonalnych decyzji, walczyły tam tez 9,12,14-letnie dzieci i brak mi słów by to opisać
wojne się prowadzi żeby ją wygrac a nie "poświęcić"
Poza tym, sami "dogadaliśmy się" ze Stalinem - przypomnij se pakt Sikorski-Majski
Ale ludzi dopuszczających do tej sytuacji, i wydających takie rozkazy należałoby rozstrzelać.
mowa o innych sprawach


Ale ja bylem w wojsku i znam te sprawy. Znam też historię

Sam bym pewnie poszedł, zresztą NIE WIEM #!$%@? CO BYM ZROBIŁ.


To całkowicie zrozumiałe uczucie.

Ale w wojnie nie chodzi żeby umierać bezsensownie.


Oczywiście, jednak niektórym to nie przeszkadza i giną. Ale tamten komentarz i jego forma do tego zdarzenia powinien zachować choć namiastkę rozmowy ludzi rozumnych.

@januszhajsow:
@wasiuu: Prawda ale jak kilku takich koło dwudziestki mówi, że nie czują się Polakami tylko Europejczykami i dlatego nie będą walczyć za Polskę to człowiek się łapie za głowę. Gdzie to zmierza ale również ktoś się nad tym mocno napracował bo to samo z siebie się nie bierze.
Klasyczna wojna nam nie grozi ale z takim narybkiem młodych ''Polaków'' ten kraj za daleko nie dojdzie.
@wasiuu: Ale to tak nie wygląda znaczy się wojna. Myślisz, że jak Polska ma 38 milionów ludzi to wszyscy pójdą na front? No nie i spokojna twoja rozczochrana ochotników będzie na dwie wojny nie jedną ale każdy Polak może walczyć w inny sposób czyli w normalnym życiu ale podporządkowanym wojnie. Każdy się przyda i nie musi walczyć na froncie bo będzie tyle do zrobienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@skinnydog: @wasiuu: niby tacy starzy, a głupi
"Europejczykami" gardzę - tak samo jak "prawdziwym bolagiem" - jak dostanę kwit z wojska to pewnie pójdę
słyszałem wypowiedź i jest tragicznie głupia
przecież on PUBLICZNIE UBLIŻA wojsku - które wojsko działa bez wykonania rozkazu? AK walczyła ramię w ramię niekiedy z ludowymi partyzantami, co było tragiczną decyzją ale TAKI BYŁ ROZKAZ.
Honor istnieje między mężczyznami - ale nie między narodami, a garstka