Wpis z mikrobloga

@milvanb @savagetommy kasy mam do max 5 stówek, ogólnie nosiłbym go cały czas, głównie chodzę w długich rękawach, wszystko głównie basic, czasami założę białą i czarną koszulę sporadczynie marynarka. Ogólnie styl taki jak podałem te modele Seiko a nadgarstek mam wątły bo coś między 15-15,5cm
@ihamil: rzuć okiem na Citizen z Eco-drive. Być może będziesz musiał minimalnie dołożyć, ale warto - fajne, bezobsługowe zegarki. Nawet baterii nie trzeba wymieniać (znaczy trzeba, ale nie co roku, tylko co kilka/naście).

Osobiście nie przepadam za Seiko 5. Poszukaj też, jeśli to musi być automat, marki ORIENT.

Generalnie z zagranicy Orient Bambino nie wyniesie Cię jakoś specjalnie dużo więcej (jeśli akurat będzie dostępny), a to jest taki entry-level zegarek dobry
Tu w zasadzie nie ma co opisywać. Seiko 5 to dobre zegarki jako entry level. Siedzi w nich mechanizm 7s26, typowy wół roboczy Seiko, prosty w naprawie, niezawodny ale nie jakiś super dokładny. Wszystko to kwestia subiektywnych odczuć, jeżeli Ci się podoba to bierz. Zwróć tylko uwagę, że to dosyć małe zegarki jak na obecne standardy. Sam mam mały nadgarstek na którym Seiko 5 wyglądał dobrze, ale jednak nie mogłem przekonać się
@bleh: Wiem, chociaż myślę że 36mm wystarczy mi na początek, jak też nie będę się mógł przekonać to najwyżej sprzedam. Ogarnąłem sobie też Citizena BF0580-57EE ten jest 39mm a więc rozmyślam nad tymi 3-ma
@ihamil: z tych dwóch brałbym SNKE01K1. Wiem że obecnie jest moda na czarne zegarki ale taki egzemplarz po kilku latach noszenia będzie pewnie wyglądał jak poobijana i poodpryskiwana kupa. Natomiast stalową kopertę można po jakimś czasie odświeżyć.

W kwestii wielkości to przy twoim nadgarstku powinno być ok, wcześniej polecany Orient Bambino byłby raczej za duży.
Jeżeli mieszkasz w jakimś dużym mieście to idź do Time Trend i poproś o jakiekolwiek Seiko 5 (nie Seiko 5 Sport, te są większe) i przymierz sobie czy Ci pasuje. Jeżeli chodzi o jakość wykonania i bezawaryjność to za te pieniądze Seiko będzie bardzo dobrym wyborem.
Odnosząc się do tego co pisze kolega wyżej- Bambino to dobry wybór i wcale nie będzie za duży. Tylko że to bardziej formalny/klasyczny zegarek i nie